Pink Floyd o północy zaprezentuje nowy utwór „Hey Hey Rise Up” z dedykacją dla Ukrainy

/ 7 kwietnia, 2022


David Gilmour i Nick Mason jako Pink Floyd przygotowali nowy singel, który dedykują Ukraińcom.


Dziś o północy premierę będzie miał utwór „Hey Hey Rise Up” nagrany pod szyldem Pink Floyd z udziałem Andrija Chływniukowa z ukraińskiego zespołu Boombox.

Pink Floyd w składzie David Gilmour i Nick Mason, a także basista Guy Pratt i klawiszowiec Nitin Sawhney nagrali w zeszłym tygodniu utwór do słów zaśpiewanych przez Andrija Chluwniukowa.

David Gilmour mówi:

Jak wielu innych czujemy gniew i frustrację z faktu, że niepodległe i pokojowe państwo zostało najechane przez jedno ze światowych mocarstw, które morduje jego obywateli. Ostatnio dowiedziałem się, że Andrij opuścił amerykańską trasę Boombox i wrócił do Ukrainy, gdzie dołączył do obrony terytorialnej. Potem ujrzałem to niesamowite wideo, gdzie stoi na placu w Kijowie i śpiewa w opustoszałym z powodu wojny mieście.

Gilmour zadzwonił do Andrija, który aktualnie dochodzi do siebie ranny w szpitalu:

Zagrałem mu kawałek tej piosenki przez telefon i dał mi swoje błogosławieństwo. Mamy nadzieję zrobić coś razem w przyszłości.

Utwór „Hey Hey Rise Up” będzie dostępny o północny w streamingu, a dochód z singla przeznaczony zostanie na pomoc Ukraińcom.

KOMENTARZE

Przeczytaj także