Pink Floyd zapowiada pierwszy od lat singel na winylu i CD [FOTO]

/ 23 czerwca, 2022


W lipcu do sprzedaży w dwóch wersjach trafi nowy singel zespołu Pink Floyd.


Pink Floyd zapowiedział wydanie na płycie winylowej i CD nowego singla. Chodzi, oczywiście, o piosenkę „Hey Hey Rise Up!”, która w formie cyfrowej miała premierę już w kwietniu.

Obie wersje singla oprócz tej piosenki zawierać będą także nową wersję „A Great Day For Freedom” pochodzącą z albumu „The Division Bell” z 1994 roku.

Utwór „Hey Hey Rise Up!” został nagrany do śpiewu Andrija Chływniukowa z ukraińskiego zespołu Boombox, wykonującego tradycyjną ukraińską pieśń. W nagraniach udział wzięli David Gilmour i Nick Mason, a także basista Guy Pratt i klawiszowiec Nitin Sawhney.

David Gilmour mówi:

Jak wielu innych czujemy gniew i frustrację z faktu, że niepodległe i pokojowe państwo zostało najechane przez jedno ze światowych mocarstw, które morduje jego obywateli. Ostatnio dowiedziałem się, że Andrij opuścił amerykańską trasę Boombox i wrócił do Ukrainy, gdzie dołączył do obrony terytorialnej. Potem ujrzałem to niesamowite wideo, gdzie stoi na placu w Kijowie i śpiewa w opustoszałym z powodu wojny mieście.

Gilmour zadzwonił do Andrija, który dochodził do siebie ranny w szpitalu:

Zagrałem mu kawałek tej piosenki przez telefon i dał mi swoje błogosławieństwo. Mamy nadzieję zrobić coś razem w przyszłości.

Jest to pierwszy singel Pink Floyd od czasu „Louder Than Words” promującego w 2014 roku płytę „The Endless River” z niewydanym wcześniej materiałem.

Więcej o Pink Floyd znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi.

PINK FLOYD WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także