Piotr Luczyk wyjaśnia, dlaczego blokuje utwory zespołu Kat na YouTube

/ 10 października, 2019

Jak poinformował na swojej stronie zespół Kat & Roman Kostrzewski z portalu YouTube zostały usunięte amatorskie nagrania koncertowe zawierające stare utwory Kata. W opublikowanym oświadczeniu Roman Kostrzewski zarzuca, że za całą sprawą stoi Piotr Luczyk – gitarzysta zespołu Kat – który twierdzi, że naruszają one jego prawa autorskie.

Przeczytaj oświadczenie Romana Kostrzewskiego

Do sytuacji odniósł się Piotr Luczyk, pisząc własne oświadczenie.

Dzień Dobry drodzy Youtubowicze i fani KATa.

W związku z wieloma prośbami mediów o ustosunkowanie się do moich działań ograniczających publikacje moich kompozycji na portalu Youtube, informuję, że nie wiem, o co ta cała wrzawa.

Szanuję każdego fana KATa, i nie mam pretensji do publikacji na YT.

Jest tylko jeden problem. Pliki zostały usunięte, gdyż w opisie zapomniano poinformować, że opublikowane utwory to covery zespołu KAT.

Jak wiadomo, w Zaiksie są złożone od lat dokumenty informujące o tym, kto jest kompozytorem utworów zespołu KAT. I tu powinienem zakończyć moją wypowiedź.

Wydaje mi się jednak, że nie wszyscy znają mój wkład w kompozycje KATa, czyli zespołu, który założyłem w 1979 roku, a ostatnio jako KAT zaprezentowałem najnowszy album „Without Looking Back, wydany poprzez niemiecką wytwórnię PURE STEEL RECORDS.

Tak dla informacji ogólnej i dla Pana Romana Kostrzewskiego, który chyba zapomniał kto komponował utwory KATa, informuję, że:

KAT do 1997 roku nagrał i zarejestrował w ZAiKS 62 premierowe utwory. Wszystkich rejestracji dokonał własnoręcznie Roman Kostrzewski. Na formularzu rejestracyjnym Zaiksu musiał się podpisać i podpisał się każdy kompozytor i współkompozytor utworu oraz autor tekstu. Więc nie rozumiem skąd u Romka taka nagła amnezja?

Tak się jakoś utarło w świadomości fanów Romana Kostrzewskiego, że wszystko, co KAT osiągnął – zawdzięczamy Romkowi i że to Romek jest kompozytorem całego repertuaru KATa. Nie mam ochoty umniejszać jego historycznej roli. Muszę jednak przypomnieć, bo nie wszyscy wiedzą lub pamiętają, ale to ja komponowałem te utwory sam lub z kolegami. Tego nie da się wymazać, ponieważ informacje o moim autorstwie są zapisane w Zaiksie (jak już wspomniałem).

Dla wyjaśnienia i przypomnienia niektórym informuję.

Oto zestawienie premierowych kompozycji KATa do 1997 roku:

1. Metal And Hell – 10 utworów

2. Oddech Wymarłych Światów – 7 utworów

3. Bastard – 9 utworów

4. Róże Miłości Najchętniej Przyjmują Się Na Grobach – 8 utworów

5. Szydercze Zwierciadło – 8 utworów

6. Ballady – 5 utworów

7. Pierwszy singiel – 2 utwory

Razem 49 utworów, z których ok. 46 skomponowałem. (Mogłem coś pominąć. Nie przywiązuję do tego tak wielkiej wagi).

W całej historii zespołu KAT 98% utworów jest mojego autorstwa lub współautorstwa.

Proszę więc najpierw zapoznać się z moimi prawami, a potem mieć pretensje do moich działań.

Z poważaniem

PIOTR LUCZYK

%%REKLAMA%%

Zespoły Kat i Kat & Roman Kostrzewski działają na scenie równolegle. Oba zespoły wydały w tym roku premierowe albumy studyjne.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także