Piotr Machalica nie żyje

/ 14 grudnia, 2020


Zmarł znany polski aktor filmowy i teatralny, Piotr Machalica. Miał 65 lat.


Piotr Machalica zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Aktor zmarł w szpitalu, do którego trafił w ciężkim stanie i został podłączony do respiratora.

O śmierci aktora poinformowała Krystyna Janda:

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny Artysta Piotr Machalica. Kochaliśmy i podziwialiśmy Go wszyscy. Był w naszej Fundacji od samego początku i zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, także zaśpiewał wiele koncertów. Żegnamy Go zaskoczeni Jego śmiercią, w środku naszej wspólnej życiowej i teatralnej drogi. W naszych repertuarach zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące spektakle z Piotrem. nie możemy uwierzyć że ich już nie zagra.

Piotr Machalica miał na koncie wiele ról filmowych i serialowych. Można go było zobaczyć w takich produkcjach, jak „Medium”, „Dekalog IX”, „Krótki film o miłości”, „13 posterunek”, „Dzień świra” czy „Świat według Kiepskich”.

Machalica był także piosenkarzem i miał na koncie kilka solowych płyt. W 2002 roku wydał album „Portret muzyczny: Brassens i Okudżawa”, a w 2019 „Mój ulubiony Młynarski” z piosenkami Wojciecha Młynarskiego.

fot. Agencja gudejko

KOMENTARZE

Przeczytaj także