„Pistol” – serial o Sex Pistols na rozszerzonym zwiastunie [WIDEO]

/ 5 maja, 2022

W sieci pojawiło się kolejne wideo promujące serial „Pistol”, który opowie historię zespołu Sex Pistols.


Pistol” to sześcioodcinkowy serial stworzony przez Craiga Pearce’a oraz Franka Cottrella-Boyce’a na podstawie książki „Lonely Boy: Tales From A Sex Pistol”.

Niedawno w sieci pojawił się teaser produkcji, teraz natomiast opublikowany rozszerzony – trwający ponad dwie minuty – trailer:

Wokół serialu zrobiło się głośno już rok temu, kiedy wokalista John Lydon skrytykował go, mówiąc:

Uważam to za kompletnie pozbawione jakiegokolwiek szacunku gówno, z jakim musiałem się zmierzyć. Zatrudnili aktora, który miał zagrać mnie, ale kogo ten aktor gra? Na pewno nie mnie. Mogę z tym iść tylko do sądu. Jeśli myślicie, że możecie mnie sobie tak podeptać to się grubo mylicie. Nie obejdzie się bez wielkiej zadymy. Jestem Johnny i jeśli wejdziecie mi w paradę pożałujecie tego.

John Lydon próbował zablokować możliwość wykorzystania piosenek zespołu w serialu na drodze sądowej, ale ten stwierdził, że Lydon oddał możliwość decydowania o swoich prawach firmom publishingowym Warner Chappell Music i BMG.

Serial „Pistol”, który skupi się na osobie gitarzysty Sex Pistols, Steve’a Jonesa, będzie miał swoją premierę na platformach Hulu i Disney+ już 31 maja.

KOMENTARZE

Przeczytaj także