Płyta „Męskie Granie 2018” pokryła się platyną

/ 18 stycznia, 2019

16 listopada 2018 roku. ukazał się wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia album „Męskie Granie 2018” z utworami wykonywanymi przez m.in. Korteza, Organka, Comy, Katarzyny Nosowskiej i Krzysztofa Zalewskiego. Zarząd ZPAV ogłosił, że ostatnie, dwupłytowe wydawnictwo z serii, przekroczyło właśnie sprzedaż na poziomie 30 tysięcy egzemplarzy osiągając status Platynowej Płyty.

Dawid Podsiadło zapowiada drugą część Wielkomiejskiego Tour [DATY]

Dwupłytowy album „Męskie Granie 2018”, stanowi artystyczne podsumowanie ostatniej odsłony tej trasy. Warto przypomnieć, że sześć z ośmiu poprzednich płyt z serii również uzyskało status „platyny”.

Pierwsza część kompilacji „Męskie Granie 2018” zawiera między innymi niepowtarzalne „zderzenia” muzyczne – zespołu Ørganek i Kazika, Natalii Przybysz i jej rodziców, Darii Zawiałow i Małgorzaty Ostrowskiej, grupy Lao Che i Dawida Podsiadły oraz utwory specjalnego projektu ØNA (stworzonego przez zespół Ørganek i zaproszone Artystki).

Druga płyta to zapis koncertu Męskie Granie Orkiestra 2018 – projektu stworzonego specjalnie na potrzeby zeszłorocznej trasy. W 2018 roku liderami orkiestry byli: Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło i Kortez.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także