„Podpalaczka”. Zac Efron zagra w remake’u filmu z lat 80.

/ 30 września, 2020

Książka Stephena Kinga zatytułowana „Podpalaczka” miała swoje pierwsze wydanie w 1980 roku. Cztery lata później powstał film o tym samym tytule, w którym zagrali David Keith, Heather Locklear czy Drew Barrymore. Produkcja wyreżyserowana przez Stanleya Manna zebrała dość pozytywne recenzje i zyskała uznanie ze strony fanów, choć zarzucano jej zbyt duże odejście od książkowego oryginału. Kto jednak wie, jak wygląda fabuła powieści Kinga, ten ma świadomość, że jej odtworzenie w pierwszej połowie lat 80. mogło być trudne.

Między innymi z tego powodu Blumhouse i Universal postanowiły zamówić remake „Podpalaczki”. Choć o produkcji mówi się od dłuższego czasu, nie wiemy na jej temat zbyt wiele. Pierwszym konkretem jest informacja dotycząca obsady – w rolę Andy’ego McGee wcieli się bowiem Zac Efron. Reżyserią filmu ma zająć się Keith Thomas, nad scenariuszem pracuje natomiast Scott Teems.

%%REKLAMA%%

„Podpalaczka” opowiada o trzyosobowej rodzinie, która była poddana medycznemu eksperymentowi. Po jego przeprowadzeniu wszyscy członkowie rodziny McGee zyskali nadnaturalne zdolności, co zainteresowało agencję rządową. Książka i film łączą w sobie elementy horroru i thrillera ze sporą dawką science fiction.

mg

Przeczytaj także