Pol'and'Rock Festival 2018 z pierwszą pozytywną opinią odnośnie bezpieczeństwa

/ 26 czerwca, 2018

Nadchodząca edycja jednego z największych festiwali muzycznych na świecie zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczny Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Pol'and'Rock Festival będzie ponownie imprezą o podwyższonym ryzyku?

Organizator otrzymał właśnie pierwszą, w dodatku pozytywną, opinię na temat bezpieczeństwa imprezy. Dotyczy ona zabezpieczenia pod względem medycznym.

Bezpieczeństwo uczestników Pol’and’Rock Festival jest dla nas najważniejsze. W tym roku już od środy 1 sierpnia do dyspozycji uczestników Pol’and’Rock udostępnimy rozbudowane zaplecze medyczne, a więc doskonale wyposażony punkt pomocy medycznej (szpital polowy), 8 karetek, 8 quadów z przyczepką przystosowanych do transportu poszkodowanych w trudnym terenie, sześć punktów terenowych rozmieszczonych na całym obszarze Festiwalu. Przy zabezpieczeniu medycznym pracować będzie około 300 medyków – lekarzy, ratowników i pielęgniarek. Pracę zabezpieczenia medycznego koordynować będzie zintegrowane Centrum Dowodzenia, co zapewnia maksymalnie szybki czas dotarcia do osoby poszkodowanej na terenie imprez masowych

– w ten sposób całą sprawę skomentowała Maja Studzińska, organizator zabezpieczenia medycznego Pol'and'Rock Festival.

Na tegorocznej edycji festiwalu zaprezentują się także m.in. Judas PriestArch Enemy, Goo Goo Dolls, Booze and Glory, In Flames, Big Mountain, Blues Pills, Dubioza Kolektiv, Gojira, Frank Carter, Lao Che, Krzysztof Zalewski, Soulfly, Hunter czy Big Cyc.

Organizatorem Pol'and'Rock Festival jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także