Pol'and'Rock Festival 2018. Dwóch zagranicznych wykonawców w składzie

/ 9 kwietnia, 2018

Alestorm oraz Extrema to dwa zespoły, które właśnie wzmocniły skład tegorocznego Pol'and'Rock Festivalu, który odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą. Pierwszy z wymienionych będzie gwiazdą Dużej Sceny i zaprezentuje się 2 sierpnia, drugi natomiast pojawi się na Małej Scenie festiwalu. 

Corey Taylor upamiętnił Paula Graya

Potwierdzenie:

Ostatnio do składu imprezy dodano grupy Dubioza kolektivBethel i Koniec Świata oraz Krzysztofa Zalewskiego. Nieco wcześniej natomiast poinformowano, że w tym roku na Pol'and'Rock Festival zagra słynna metalowa formacja z Francji – Gojira. Poza wymienionymi, w składzie są: Blues Pills, Booze & Glory, Goo Goo Dolls, Arch Enemy, Lao Che i The Inspector Cluzo.

Organizatorem Przystanku Woodstock (obecnie PolAndRock Festival​u) jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

W ubiegłym roku na festiwalu zagrali m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, The Qemists, Nothing But Thieves, Mando Diao i Nocny Kochanek.

Legenda metalu w Kostrzynie?

Jakiś czas temu przekazaliśmy nieoficjalną informację dotyczącą planowanego występu na Pol'and'Rock Festival. Mowa tutaj o brytyjskiej formacji Judas Priest. Skąd takie przypuszczenia? W sieci pojawiło się zdjęcie koszulki, która jest sprzedawana na koncertach grupy (wczoraj ruszyła ich światowa trasa). Wypisane są na niej wszystkie miasta, w których zespół w tym roku zagra.

Są oczywiście Katowice (13 czerwca), ale także Kostrzyn nad Odrą (lewy dolny róg). Jest to jak najbardziej możliwe – między 2 a 6 sierpnia jest wolne miejsce w koncertowym kalendarzu Roba Halforda i spółki. Przypomnijmy: Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach od 2 do 4 sierpnia. 

Poniżej zdjęcie wspomnianej koszulki:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także