Pol'and'Rock Festival 2018: nowi wykonawcy, nowi goście

/ 22 maja, 2018

Pierwszym ogłoszonym ostatnio zespołem, który pojawi się na Pol'and'Rock Festival 2018, jest Death by Chocolate. Formacja ze Szwajcarii pojawiła się w Kostrzynie nad Odrą podczas 19. edycji Przystanku Woodstock. W tym roku zespół zagra na Małej Scenie. Nie mniej ciekawie zapowiada się występ drugiego zagranicznego gościa – mowa o YB, czyli największym zespole rockowym w Korei Południowej. Ta formacja również pojawi się na Małej Scenie.

Jack White zagra cztery koncerty w naszym kraju

Wśród ogłoszonych artystów znalazł się ponadto Wojtek Mazolewski, który przyjedzie na Pol'and'Rock Festival 2018 ze swoim projektem „Chaos Pełen Idei” – wśród zaproszonych przez niego gości będą chociażby John Porter, Wojciech Waglewski czy Ania Rusowicz. Ostatnie ogłoszenie dotyczy natomiast Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie pojawi się satyryk i aktor – Jacek Federowicz, a będzie miało to miejsce 1 sierpnia.

Dowiedzieliśmy się również, w jakiej kolejności pojawią się artyści podczas drugiego dnia funkcjonowania sceny Viva Kultura:

Na tegorocznej edycji festiwalu zaprezentują się także m.in. Arch Enemy, Goo Goo Dolls, Booze and Glory, Big Mountain, Blues Pills, Dubioza Kolektiv, Gojira, Frank Carter, Lao Che, Krzysztof Zalewski, Soulfly, Hunter czy Big Cyc.

Organizatorem Pol'and'Rock Festival jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także