Pol'and'Rock Festival 2018. Nowy zagraniczny wykonawca w składzie

/ 27 marca, 2018

Na Facebooku największego polskiego festiwalu pojawiło się kolejne ogłoszenie, z którego dowiedzieliśmy się, że na Dużej Scenie Pol'and'Rock Festivalu zagra pochodząca z Bośni i Hercegowiny formacja Dubioza kolektiv. Jest to powrót zespołu do Kostrzyna nad Odrą – ostatnio zagrali na imprezie w 2012 roku.

Producenci gitar alarmują: rock dogorywa

Potwierdzenie ogłoszenia:

Ostatnio do składu imprezy dodano grupy Bethel i Koniec Świata oraz Krzysztofa Zalewskiego. Nieco wcześniej natomiast poinformowano, że w tym roku na Pol'and'Rock Festival zagra słynna metalowa formacja z Francji – Gojira. Poza wymienionymi, w składzie są: Blues Pills, Booze & Glory, Goo Goo Dolls, Arch Enemy, Lao Che i The Inspector Cluzo.

Organizatorem Przystanku Woodstock (obecnie PolAndRock Festival​u) jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

W ubiegłym roku na festiwalu zagrali m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, The Qemists, Nothing But Thieves, Mando Diao i Nocny Kochanek.

Legenda metalu w Kostrzynie?

Jakiś czas temu przekazaliśmy nieoficjalną informację dotyczącą planowanego występu na Pol'and'Rock Festival. Mowa tutaj o brytyjskiej formacji Judas Priest. Skąd takie przypuszczenia? W sieci pojawiło się zdjęcie koszulki, która jest sprzedawana na koncertach grupy (wczoraj ruszyła ich światowa trasa). Wypisane są na niej wszystkie miasta, w których zespół w tym roku zagra.

Są oczywiście Katowice (13 czerwca), ale także Kostrzyn nad Odrą (lewy dolny róg). Jest to jak najbardziej możliwe – między 2 a 6 sierpnia jest wolne miejsce w koncertowym kalendarzu Roba Halforda i spółki. Przypomnijmy: Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach od 2 do 4 sierpnia. 

Poniżej zdjęcie wspomnianej koszulki:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także