Pol'and'Rock Festival 2019 ogłasza kolejną zagraniczną gwiazdę

/ 28 stycznia, 2019

Organizatorzy Pol’and’Rock Festival ogłosili kolejnego zagranicznego wykonawcę, który dołączy do składu imprezy. 1 sierpnia na Dużej Scenie zagra szwedzki zespół metalowy Avatar.

Grupa powstała w Göteborgu w 2001 roku i ma na koncie siedem albumów. Najnowszy z nich ukazał się w 2018 roku pod tytułem „Avatar Country”. W swojej muzyce grupa łączy melodyjny death metal i groove metal, ale też włącza inspiracje szeroką gamą artystów metalowych i popowych.

Avatar to kolejna gwiazda Pol’and’Rock Festival po Skunk Anansie i Ziggym Marleyu. Impreza odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2019.

Jednej z gwiazd festiwalu, zespołowi Skunk Anansie, poświęciliśmy 10-stronicową wkładkę w lutowym numerze „Teraz Rocka”. Pismo trafi do sprzedaży w najbliższą środę, 30 stycznia, a jego obszerną zapowiedź opublikowaliśmy na naszej stronie.

Pol’and’Rock Festival będzie imprezą podwyższonego ryzyka?

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) od paru lat zmaga się z opinią władz, która chce, by impreza została traktowana jako impreza podwyższonego ryzyka. Zanosi się, że przyszłoroczna edycja będzie musiała stawić czoła podobnym problemom.

%%REKLAMA%%

Jerzy Owsiak ostro zareagował na słowa senatora Adama Bielana, który porównał bezpieczeństwo na marszu z okazji Dnia Niepodległości z bezpieczeństwem na Pol’and’Rock Festival.

We wpisie opublikowanym na Facebooku Owsiak napisał między innymi:

Jasna cholera!

O! Jasna cholera! Już wiemy, że przyszłoroczny Pol'and'Rock Festival będzie miał podwyższone ryzyko.

Impreza, która właśnie została nominowana do nagrody UK Festival Awards 2018 i która od lat cieszy się niezwykłym uznaniem publiczności, artystów i krytyków muzycznych, a jej organizacją w ostatnich latach chwalił się sam Wojewoda Lubuski, impreza, przy której my – organizatorzy – czujemy niezwykłą radość tworzenia tego wspólnego działa, otrzymała już, według nas, status podwyższonego ryzyka.

Zeszłoroczna edycja festiwalu (po raz pierwszy jako Pol’and’Rock) odbyła się na początku sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Wystąpiła na niej cała plejada gwiazd z kraju i ze świata, w tym Judas Priest, Gojira, Nocny Kochanek i Big Cyc. Od ponad 20 lat na czele festiwalu stoi Jerzy Owsiak oraz kierowana przez niego fundacja.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także