Pol'and'Rock Festival 2019 ogłosił pierwszą gwiazdę

/ 10 grudnia, 2018

Organizatorzy Pol’and’Rock Festival oficjalnie potwierdzili, kiedy odbędzie się przyszłoroczna edycja festiwalu. Podali też pierwszą gwiazdę.

Łydka Grubasa wspomina Pol'and'Rock w wyjątkowym teledysku

Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2019, a na otwarcie zagra Ziggy Marley.

Pol’and’Rock Festival będzie imprezą podwyższonego ryzyka?

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) od paru lat zmaga się z opinią władz, która chce, by impreza została traktowana jako impreza podwyższonego ryzyka. Zanosi się, że przyszłoroczna edycja będzie musiała stawić czoła podobnym problemom.

Jerzy Owsiak ostro zareagował na słowa senatora Adama Bielana, który porównał bezpieczeństwo na marszu z okazji Dnia Niepodległości z bezpieczeństwem na Pol’and’Rock Festival.

We wpisie opublikowanym na Facebooku Owsiak napisał między innymi:

Jasna cholera!

O! Jasna cholera! Już wiemy, że przyszłoroczny Pol'and'Rock Festival będzie miał podwyższone ryzyko.

Impreza, która właśnie została nominowana do nagrody UK Festival Awards 2018 i która od lat cieszy się niezwykłym uznaniem publiczności, artystów i krytyków muzycznych, a jej organizacją w ostatnich latach chwalił się sam Wojewoda Lubuski, impreza, przy której my – organizatorzy – czujemy niezwykłą radość tworzenia tego wspólnego działa, otrzymała już, według nas, status podwyższonego ryzyka.

Tegoroczna edycja festiwalu (po raz pierwszy jako Pol’and’Rock) odbyła się na początku sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Wystąpiła na niej cała plejada gwiazd z kraju i ze świata, w tym Judas Priest, Gojira, Nocny Kochanek i Big Cyc. Od ponad 20 lat na czele festiwalu stoi Jerzy Owsiak oraz kierowana przez niego fundacja.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także