Pol'and'Rock Festival 2019 z kolejną zagraniczną gwiazdą

/ 21 stycznia, 2019

Obchodzący swoje 25-lecie zespół Skunk Anansie będzie kolejną gwiazdą tegorocznego Pol'and'Rock Festival – informacja została przekazana na oficjalnym koncie imprezy w serwisie Facebook.

Skunk Anansie zaprezentował nowy klip promujący nadchodzącą płytę

Zespół dołączył tym samym do ogłoszonego wcześniej Ziggy'ego Marleya.

Skunk Anansie jest jedną z niewielu kapel, które są w stanie przejąć totalne panowanie nad sceną i publicznością, dlatego też naturalną decyzją jest to, że uczczą swoje dwudziestopięciolecie wyjątkowym krążkiem zawierającym utwory pochodzące z koncertów nagranych na żywo. Płyta „25 At 25” to kolekcja nagranych na żywo przebojów Skunk Anansie, które pochodzą z sześciu studyjnych płyt wydanych przez brytyjską kapelę

– możemy natomiast przeczytać na stronie Pol'and'Rock Festival.

Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2019.

Pol’and’Rock Festival będzie imprezą podwyższonego ryzyka?

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) od paru lat zmaga się z opinią władz, która chce, by impreza została traktowana jako impreza podwyższonego ryzyka. Zanosi się, że przyszłoroczna edycja będzie musiała stawić czoła podobnym problemom.

Jerzy Owsiak ostro zareagował na słowa senatora Adama Bielana, który porównał bezpieczeństwo na marszu z okazji Dnia Niepodległości z bezpieczeństwem na Pol’and’Rock Festival.

We wpisie opublikowanym na Facebooku Owsiak napisał między innymi:

Jasna cholera!

O! Jasna cholera! Już wiemy, że przyszłoroczny Pol'and'Rock Festival będzie miał podwyższone ryzyko.

Impreza, która właśnie została nominowana do nagrody UK Festival Awards 2018 i która od lat cieszy się niezwykłym uznaniem publiczności, artystów i krytyków muzycznych, a jej organizacją w ostatnich latach chwalił się sam Wojewoda Lubuski, impreza, przy której my – organizatorzy – czujemy niezwykłą radość tworzenia tego wspólnego działa, otrzymała już, według nas, status podwyższonego ryzyka.

Zeszłoroczna edycja festiwalu (po raz pierwszy jako Pol’and’Rock) odbyła się na początku sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Wystąpiła na niej cała plejada gwiazd z kraju i ze świata, w tym Judas Priest, Gojira, Nocny Kochanek i Big Cyc. Od ponad 20 lat na czele festiwalu stoi Jerzy Owsiak oraz kierowana przez niego fundacja.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także