Pol’and’Rock Festival 2023 z pierwszą zagraniczną gwiazdą w składzie. MOC!

/ 7 listopada, 2022

Właśnie poznaliśmy pierwszego wykonawcę, który pojawi się na przyszłorocznym Pol’and’Rock Festivalu!


Znamy pierwsze szczegóły dotyczące przyszłorocznej edycji jednego z największych polskich festiwali. Mowa oczywiście o Pol’and’Rock Festivalu, który – to już oficjalne – na pewno odbędzie się również w 2023 roku. Wiemy to między innymi dlatego, że już rozpoczęło się ogłaszanie wykonawców, którzy pojawią się na imprezie.

Trzeba przyznać, że organizatorzy postanowili zacząć naprawdę mocno. Właśnie dowiedzieliśmy się bowiem, że pierwszą gwiazdą Pol’and’Rock Festival 2023 został pochodzący ze Stanów Zjednoczonych zespół Biohazard.

Przedstawiciel kultowej szkoły brooklińskiego hardcore-punka — Biohazard to projekt, który idealnie wpasowuje się w klimat Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Łączenie gatunków, bezpardonowe, rewolucyjne teksty i ciężkie granie. Duża Scena znowu zadrży! Nie będzie to pierwsza wizyta nowojorczyków w Polsce — zespół wystąpił w Warszawie w 2013 roku, w ramach trasy Vengeance is Ours.

– napisano w zapowiedzi.

Biohazard to prawdziwa legenda na scenie hardcore’u i jedna z najważniejszych kapel pierwszej połowy lat 90′. Projekt utworzony w Nowym Jorku w 1987 roku zakładał łączenie gatunków i mieszanie stylów z pogranicza metalu, punka i hip-hop. Zespół uważany jest także za jeden z ważniejszych prekursorów muzyki metalcore, która swój rozkwit przeżyła we wczesnych latach 00’. Niedawno pisaliśmy na naszych łamach, że Biohazard powraca w klasycznym składzie i zapowiada koncerty na 2023 rok.

Przyszłoroczny Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach od 3 do 5 sierpnia 2023 roku na lotnisku Czaplinek–Broczyno.

KOMENTARZE

Przeczytaj także