Polskie festiwale nominowane w prestiżowym plebiscycie. Trwa głosowanie!

/ 7 listopada, 2017

Pięć polskich festiwali, a konkretnie Przystanek WoodstockOpen'er FestivalOrange Warsaw Festival, Kraków Live Festival oraz OFF Festival, zostały nominowane w plebiscycie European Festival Awards, w którym co roku nagradzane są najlepsze europejskie muzyczne imprezy. Trwa właśnie głosowanie!

Szczegóły nowego albumu Saxon

Nagrody przyznawane są w aż 15 kategoriach – festiwale podzielone są w zależności od ilości odwiedzających lub też miejsc, w których są organizowane. Przystanek Woodstock, Open'er Festival oraz Orange Warsaw Festival zostały nominowane w kategorii „Najlepszy duży festiwal” („Best Major Festival”), w której rywalizują z innymi imprezami organizowanymi na wolnym powietrzu i odwiedzanymi przez co najmniej 40 000 uczestników na dzień, z kolei Kraków Live Festival oraz OFF Festival w kategorii „Najlepszy średni festiwal” (przedział: 10 000 – 39 999 uczestników). Ponadto doceniane są także innowacyjne rozwiązania jeśli chodzi o bezpieczeństwo uczestników festiwalów czy projekty mające na celu ochronę środowiska. 

Pierwszym etapem, który trwa do 30 listopada, jest głosowanie, w którym to właśnie publiczność zadecyduje, które festiwale przejdą do kolejnej fazy. Później eksperci (grono 25 osób) wyłonią zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Warto także nadmienić, że są oni zobowiązani, aby wziąć pod uwagę wyniki głosowania przy uzasadnianiu ostatecznego wyboru. Oddawać głosy można w tym miejscu

European Festival Awards to wspólne przedsięwzięcie Festival Awards Ltd., stowarzyszenia festiwali europejskich Yourope oraz organizatorów konferencji branży muzycznej Eurosonic Noordeslag. Nagrody zostały po raz pierwszy przyznane w 2010 roku. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także