Porcupine Tree zagra prawdopodobnie ostatnie koncerty

/ 2 stycznia, 2023
fot. Alex Lake


Steven Wilson zapowiedział, że w tym roku zobaczymy prawdopodobnie ostatnie koncerty Porcupine Tree.


Porcupine Tree powrócił w 2022 roku z albumem „Closure/Continuation” i z pierwszą od wielu lat trasą koncertową. Grupa jednak nie zamierza gościć na scenie dużo dłużej. Steven Wilson zapowiedział już wydanie nowego, solowego albumu.

Nowy album Stevena Wilsona ma się nazywać „The Harmony Codex” i ukaże się w 2023 roku. Wokalista napisał tak o nowej płycie:

Będzie to licząca 10 utworów, trwająca 65 minut muzyczna podróż, którą trudno określić, ale wystarczy powiedzieć, że będzie znowu inna i totalnie pretensjonalna (w dobrym znaczeniu). Więcej informacji wkrótce.

Wcześniej Wilson o swojej płycie napisał:

Myślę, że ludzie, którzy lubią Porcupine Tree polubią kierunek tego nowego albumu. Jest bardziej epicki i bezkompromisowy. Jest bardziej złożony i nieprzewidywalny.

Wykorzysta sporo elementów „The Future Bites”, ale będzie bardziej konceptualny i mniej skupiony na popowych piosenkach, a bardziej na eksperymentach. Najprościej ujmując będzie gdzieś pomiędzy „Hand. Cannot. Erase.” a „The Future Bites”, ale nie będzie przypominał żadnej z tych płyt.

Na lato 2023 roku Porcupine Tree zaplanowane ma kilka festiwalowych koncertów. Jak przyznał Steven Wilson będą to prawdopodobnie ostatnie koncerty zespołu.

fot. Alex Lake

KOMENTARZE

Przeczytaj także