Poturbowany przez ochronę artysta komentuje zajście w Giżycku

/ 21 lipca, 2019

19 lipca w Giżycku odbył się Mazury Hip Hop Festiwal. Występujący właśnie raper Żabson w pewnym momencie koncertu próbował skoczyć w tłum. Kiedy jednak próbował wejść na barierki ochroniarze złapali go z tyłu i odciągnęli. Jeden z towarzyszy Żabsona kopnął jednego z ochroniarzy, a sam Żabson został powalony na ziemię.

Zobacz całe zajście w Giżycku [WIDEO]

Żabson opublikował oświadczenie w sprawie tego zajścia:

Wkładam w koncerty dla Was całe serducho. Każdy kto był, ten wie i nie muszę nic tłumaczyć, a tylko na Waszej opinii mi zależy, moi kochani słuchacze.

W repertuarze mam wiele zabaw z tłumem – skakałem na ludzi ponad 150 razy i mimo, że wprowadziłem do polskiej rap gry kilka patentów, to nigdy nie stanowiły dla nikogo żadnego zagrożenia. Chcę w ten sposób budować poczucie wspólnoty z moimi fanami, z którymi łączy mnie ta sama miłość do muzyki.

Tym bardziej boli mnie wczorajsza sytuacja, w której próbując po raz kolejny dać z siebie 200%, zostałęm potraktowany tak, jak to widać na filmikach. Przykro mi, że w naszym kraju dalej zdarzają się takie rzeczy i ludzie, którzy reagują przemocą na coś, czego nie rozumieją, potrafią mieć tak duży wpływ na nasze życie.

Mam nadzieję, że każdy wybaczy nam wcześniejsze zejście ze sceny w Giżycku, ale w tamtym momencie uznałem to za najbardziej dyplomatyczne rozwiązanie. Szczerze mówiąc jestem z siebie dumny, że nie zrobiłem żadnej głupoty, której dzisiaj bym żałował, tak jak sprawcy zajścia powinni żałować swojej.

Wcześniej po stronie rapera stanęli organizatorzy festiwalu, pisząc:

Podczas drugiego dnia festiwalu 19 lipca 2019 roku doszło do bezpodstawnej agresji na artystę Żabsona ze strony ochrony. Przy próbie wejścia artysty w publiczność, co jest zwyczajem podczas koncertów hip-hopowych, ochroniarze zrzucili rapera z płotków i poturbowali go przy próbie obrony. Jako organizatorzy festiwalu wyrażamy pełne poparcie dla zespołu Chillwagon oraz Żabsona. PROTESTUJEMY przeciw aktom przemocy ze strony osób mających za zadanie ochronę zarówno artystów jak i publiczności. W przypadku skierowania sprawy na drogę sądową staniemy po stronie ARTYSTÓW.

%%REKLAMA%% 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także