Powstaje „Ciche miejsce 2”

/ 19 października, 2018

Ciche miejsce” miał swoją premierę 9 marca 2018 roku i okazał się kasowym hitem. Do tej pory zarobił 334,5 miliona dolarów, zebrał też entuzjastyczne recenzje. Plotki o jego kontynuacji krążyły tuż po premierze. Teraz wygląda na to, że znalazły potwierdzenie.

Renesans horrorów, które horrorami nie są [FELIETON]

Reżyser, odtwórca głównej roli i współtwórca scenariusza części pierwszej, John Krasinski, potwierdził, że pracuje nad scenariuszem „Cichego miejsca 2”. Portal „Movieweb” przytacza jego wypowiedź:

Miałem mały pomysł na sequel, ale uważałem, że nic z niego nie wyjdzie. Powiedziałem więc producentom: „Zróbcie ten film z kimś innym”. Oni przesłuchali kilka pomysłów, a ja opowiedziałem Drew [Formowi, producentowi] o moim pomyśle. Kazał mi zastanowić się nad nim. Doszedłem do wniosku, że jednak coś z niego może wyjść. Piszę więc teraz scenariusz części drugiej.

Jeszcze nie wiadomo, o czym będzie opowiadał scenariusz „Cichego miejsca 2”, znamy natomiast planowany termin premiery filmu. Do kin ma trafić 15 maja 2020 roku.

Film „Ciche miejsce”, postapokalityczny survival, okazał się jednym z największych wygranych ostatnich miesięcy – warto w tym miejscu dodać, że film miał stosunkowo niewielki jak na obecne standardy budżet, a kosztował jedynie 17 milionów dolarów. Wyraźnie więc widać, że przyniósł on Paramount ogromne zyski, dlatego decyzja o nagraniu kontynuacji wydaje się w pełni zrozumiała.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także