Powstanie film o tragicznie zmarłym polskim raperze. Wiemy, kto wystąpi w roli głównej

/ 22 listopada, 2018

Tomasz Chada, znany po prostu jako Chada to polski raper, początkowo związany ze składem Molesta Ewenement, od 2009 roku działający także solo. Raper zmarł 18 marca 2018 roku w Rybniku, gdzie przebywał w szpitalu psychiatrycznym.

Jak podaje oficjalny profil na Facebooku rapera, ruszyły prace nad filmową biografią rapera. Jej tytuł to „Proceder”, a na fotelu reżysera zasiądzie Michał Węgrzyn. W rolę Chady wcieli się Piotr Witkowski, znany z ról w takich produkcjach jak „Kamerdyner” i „Dywizjon 303”.

W wywiadzie dla portalu „Na ekranie” Michał Węgrzyn mówi:

Temat był nam bliski. Ja występowałem w hardcorowo-punkowym zespole „Fobia”, mój brat Wojciech realizował raperskie teledyski. Warto wspomnieć, że nasz trzeci brat, Piotr, był aktywny na scenie rapowej, a czwarty – Jakub, uczestniczył z sukcesami w slamach poetyckich. Tak więc środowiska, w których działaliśmy, bardzo mocno się przenikały i choć nie poznaliśmy Tomka Chady osobiście, mieliśmy z nim wielu wspólnych znajomych i znaliśmy dobrze jego nagrania.

Okoliczności śmierci Tomasza Chady do dziś pozostają niewyjaśnione, a jego kłopoty z prawem pozwalają snuć na ten temat różne domysły. Życie Chady było skomplikowane. Rzeczywiście w wielu momentach znajdował się na krawędzi, rzucał wyzwanie władzom, ale jednocześnie zdawał sobie sprawę z ciężaru nałogów i czynów, które popełnił. Znana jest sprawa jego miłości do matki czy poszukiwania Boga; o tym także mówimy.

Chada nagrał sześć solowych albumów studyjnych. Płyta „Jeden z was” dotarła w 2012 roku na pierwsze miejsce notowania OLiS i pokryła się złotem. Płyta „Efekt porozumienia” (z RX) z 2014 roku natomiast dorobiła się statusu platynowej.

rf | fot. Alan Kurc

KOMENTARZE

Przeczytaj także