Prezes Polskiego Radia odpowiada na zarzuty o stosowanie cenzury

/ 17 maja, 2020

Piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika zdobyła szczyt listy przebojów radiowej Trójki, jednak notowanie zostało anulowane. Dyrektor Trójki, Tomasz Kowalczewski, poinformował, że złamano regulamin i wprowadzono piosenkę spoza listy. Wywołało to falę oburzenia wśród słuchaczy, którzy zarzucają Trójce cenzurę. Odejście z radia ogłosili już Marek Niedźwiecki i Hirek Wrona.

Odnośnie zarzutów o stosowanie cenzury wypowiedziała się prezes Polskiego Radia, Agnieszka Kamińska, w rozmowie z IAR mówiąc:

Oskarżenia takie są kłamliwe i niesprawiedliwe, gdyż to właśnie Redakcja podjęła natychmiastowe działania, by odkryć prawdę i podać ją do publicznej wiadomości. Właśnie po to, aby słuchacze mieli poczucie i gwarancję, że głosowanie odbywa się w sposób absolutnie bezpieczny i uczciwy, w tej sytuacji jedynym słusznym rozwiązaniem było unieważnienie tego notowania przez Dyrekcję Programu Trzeciego.

Z pewnością ta sprawa zostanie dogłębnie zbadana i wyjaśniona, wtedy też będzie można podjąć decyzję co do ewentualnych kolejnych działań: albo w zakresie uszczelnienia systemu informatycznego, albo ewentualnych kroków prawnych

%%REKLAMA%%

Piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój” zapowiada nowy album Kazika Staszewskiego, „Zaraza”, który ma ukazać się w czerwcu.


REKLAMA

Wystartowała przedsprzedaż majowo-czerwcowego „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo do regularnej sprzedaży trafi 20 maja, natomiast wysyłka zamówionych w przedsprzedaży numerów rozpocznie się 18 maja. #ZostańWDomu i kupuj on-line!

[ZAMÓW TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także