Prince. Posłuchaj utworu zapowiadającego EP „Deliverance”

/ 19 kwietnia, 2017

EP „Deliverance” zawierać będzie utwory, nad którymi Prince pracował z Ianem Boxillem między 2006 a 2008 rokiem.

Megadeth wydaje grę związaną z albumem „Dystopia”

Na EP „Deliverance” znajdzie się sześć utworów, w tym dwie wersje piosenki „I Am”. Cztery z utworów połączone będą w jedną suitę, zatytułowaną „Man Opera”. Oto tracklista wydawnictwa:

  1. Deliverance
  2. I Am
  3. Touch Me
  4. Sunrise Sunset
  5. No One Else
  6. I Am (extended)

EP „Deliverance” ukaże się nakładem niezależnej wytwórni RMA. Płyta w wersji cyfrowej pojawi się 21 kwietnia, a w wersji fizycznej 2 czerwca 2017 roku. W oświadczeniu prasowym, zapowiadającym wydanie płyty, Ian Boxill napisał:

Prince raz mi powiedział, że każdego dnia przed snem rozmyśla o tym, jak ominąć duże wytwórnie i dotrzeć ze swoją muzyką bezpośrednio do odbiorców. Kiedy rozważaliśmy, jak wydać to ważne wydawnictwo, postanowiliśmy zrobić to przez niezależną wytwórnię, bo tego chciałby Prince.

Poniżej możecie wysłuchać utworu tytułowego z „Deliverance”.

Prince: „Deliverance”

EP „Deliverance” jest zaledwie wierzchołkiem góry utworów, jakie Prince zostawił w swoich przepastnych archiwach. W czerwcu 2017 roku wytwórnia Warner Bros. zamierza wydać dwie płyty z niepublikowanymi wcześniej utworami i na tym prawdopodobnie się nie skończy. Prince powiedział kiedyś, że ma w archiwach materiał mogący zapełnić nawet kilkadziesiąt płyt.

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku w wieku 57 lat w swoim domu na przedmieściach Minneapolis. Przyczyną śmierci było przedawkowanie Fentanylu, czyli silnego leku przeciwbólowego i anestezjologicznego. Kilka dni temu policja ujawniła, że w domu artysty znaleziono liczne pigułki w buteleczkach po innych środkach. Policji nie udało się ustalić, skąd Fentanyl znalazł się w posiadaniu Prince’a, gdyż jego lekarz mu go nie przepisał.

Prince w swojej niespełna czterdziestoletniej karierze nagrał dziesiątki studyjnych albumów i koncertowych. W swojej twórczości łączył wiele różnych gatunków muzycznych: rock, funk, soul czy R&B.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także