Prince. Ukażą się płyty z niepublikowanymi utworami

/ 14 lutego, 2017

Dwie płyty z niepublikowanymi dotąd kompozycjami Prince’a, które znaleziono w jego przepastnych archiwach, reedycja kultowego albumu „Purple Rain”, a także dwa filmy koncertowe. To najnowsze plany wydawnicze Warner Bros.

Słynni muzycy wspominają Prince’a

Wszystkie te wydawnictwa mają ukazać się na rynku 9 czerwca tego roku. Na razie nie podano żadnych szczegółów dotyczących zawartości wspomnianych wyżej materiałów.

Fani mogą być także zadowoleni, że cała dyskografia Prince'a jest w końcu dostępna na serwisach streamingowych. W 2015 artysta wycofał swoją twórczość ze wszystkich tego typu stron, z wyjątkiem serwisu Tidal. Po jego śmierci spadkobiercy praw do piosenek postanowili cofnąć tę decyzję i przez ostatnie miesiące negocjowali z platformami warunki ich udostępnienia. Od 12 lutego pełny katalog twórczości Prince’a jest dostępny również w takich serwisach, jak: Spotify, Apple Music, Google Play, Amazon Music Unlimited, Pandora czy iHeartRadio.  

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku w wieku 57 lat w swoim domu na przedmieściach Minneapolis. Jak podała amerykańska agencja informacyjna, Associated Press, przyczyną śmierci było przedawkowanie opioidówPrince w swojej niespełna czterdziestoletniej karierze nagrał dziesiątki studyjnych albumów i koncertowych. W swojej twórczości  łączył wiele różnych gatunków muzycznych: rock, funk, soul czy R&B.

Hołd dla Prince’a podczas Grammy 2017

Podczas ostatniego rozdania prestiżowych nagród Grammy oddano cześć muzykowi. Najpierw na scenie pojawił się funkowy zespół The Time, czyli grupa „odkryta” przez Prince’a. To oni pojawili się w słynnym filmie artysty – „Purple Rain”, dzięki któremu stali się bardzo popularni na całym świecie. The Time wykonali utwory „Jungle Love” oraz „The Bird” z albumu „Ice Cream Castle” z 1984 roku, który wyprodukował słynny muzyk. Później do zespołu dołączył Bruno Mars. Artysta wystąpił w błyszczącym stroju przypominającym ubrania Prince’a. Wspólnie zagrali utwór „Let’s Go Crazy”, który pochodzi z albumu „Purple Rain” z 1984.Podczas tego wykonania mogliśmy także podziwiać jego talent jako gitarzysty (warto nadmienić, że zagrał solówkę na replice słynnej gitary Prince’a). TU możecie zobaczyć ten występ.   

Prince: „Purple Rain” 

szy

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także