Prince. Zapowiedziano nowe wydawnictwo artysty

/ 8 czerwca, 2018

Archiwa Prince'a sprawiają wrażenie niewyczerpalnego źródła niepublikowanych dotąd materiałów. Fani muzyka już mogą zacierać ręce, ponieważ po wakacjach na półkach sklepowych pojawi się nowe wydawnictwo. 

Jarocin Festiwal 2018 z kolejnymi wykonawcami

21 września na rynku ukaże się album zatytułowany „Piano & A Microphone 1983”, dzięki współpracy spadkobierców Księcia oraz wytwórni Warner Music.

Piosenki, które znalazły się na tej trwającej 35 minut płycie, zostały nagrane podczas prób w domowym studiu Prince'a, znajdującego się Chanhassen w Minnesocie. Warto także nadmienić, że wszystkie utwory, które znajdą się na nadchodzącym wydawnictwie, nie zostały „ulepszane” w żaden sposób.

Są to surowe i intymne nagrania, których Prince dokonał tuż przed osiągnięciem wielkiego sukcesu i uzyskaniu statusu gwiazdy. Pod względem formatu przypominają „Piano & A Microphone Tour, która odbyła się pod koniec jego kariery, w 2016 roku. Rodzina artysty jest podekscytowana faktem, że fani będą mieli okazję poznać w ten sposób proces artystycznej ewolucji kariery Prince’a

– stwierdził Troy Carter, doradca spadkobierców muzyka. 

Poniżej możecie zapoznać się z kompozycją Mary Don't You Weep, który trafi do filmu zatytułowanego BlacKkKlansmanw reżyserii Spike'a Lee. Ponadto na albumie „Piano & A Microphone 1983” znalazła się także m.in. też przeróbka utworu Joni Mitchell A Case of You czy wczesna wersja słynnego Purple Rain

Tak prezentuje się szczegółowa tracklista:

  1. 17 Days
  2. Purple Rain
  3. A Case Of You
  4. Mary Don’t You Weep
  5. Strange Relationship
  6. International Lover
  7. Wednesday
  8. Cold Coffee & Cocaine
  9. Why The Butterflies

Pod koniec tego roku do księgarni trafi najprawdopodobniej autobiografia Prince'a, zatytułowana „The Beautiful Ones”. Muzyk pracował nad nią przez wiele lat, a ukończył ją na kilka tygodni przed niespodziewaną śmiercią. Natomiast w 2019 światło dzienne ujrzy dwupłytowe wydawnictwo zawierające niepublikowane dotąd utwory Prince'a, nad którym pracuje raper Jay-Z.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także