Producent Nirvany wygrał 100 tys. dolarów… w pokera

/ 19 czerwca, 2018

Steve Albini jest nie tylko znanym producentem, który ma na koncie współpracę z takimi artystami, jak Nirvana, Pixies, The Jesus Lizard, Neurosis, Bush, The Stooges, Manic Street Preachers i Robert Plant, ale także profesjonalnym graczem w pokera. 17 czerwca pokonał w Las Vegas 300 innych graczy z całego świata i zdobył główną nagrodę o wysokości 105 tysięcy dolarów.

Netflix zapowiedział film o Eurowizji

Po zwycięstwie Steve Albini sam nie potrafił uwierzyć w swój talent, mówiąc World Series of Poker:

Jestem w szoku, że taki przeciętny gracz jak ja może pobić takich znakomitych zawodników. W tym roku zawody odbyły się równolegle wraz z Seniors Event i $50K. Myślę, że dlatego poziom był wyjątkowo niski, co pozwoliło takiemu frajerowi jak ja dotrzeć do finału. Z pomocą treningu przyjaciół i z dobrymi kartami poszło mi zajebiście dobrze.

steve albini

Steve Albini urodził się w 1962 roku, a w 1981 roku zadebiutował w składzie grupy Big Black. W późniejszych latach grał także w zespołach Rapeman i Shellac. Zasłynął jednak w latach 90. jako producent muzyczny (choć sam woli termin „realizator nagrania”). Lista płyt, nad którymi pracował obejmuje kilka tysięcy tytułów (dokładna liczba nie jest znana, gdyż Albini często nalega, żeby nie umieszczać jego nazwiska na płycie). Jedną z najsłynniejszych płyt, jaką wyprodukował jest „In UteroNirvany z 1993 roku.

Jego wcześniejszym największym sukcesem, jako pokerzysty było zajęcie 12. miejsca w World Series Of Poker w 2013 roku.

Albini jest także kucharzem pasjonatem. Od 2011 roku prowadzi kulinarny blog „ Mariobatalivoice: What I made Heather for dinner”.

rf | fot. Mixwiththemasters

KOMENTARZE

Przeczytaj także