Producent „Ride The Lightning”: Metallica miała większe ambicje niż umiejętności

/ 8 maja, 2022


Producent słynnych albumów Metalliki opowiedział szczerze o swoich doświadczeniach z zespołem.


Flemming Rasmussen zasłynął jako producent albumów „Ride The Lightning”, “Master Of Puppets” i “… And Justice For AllMetalliki. Młody zespół miał wówczas wielkie ambicje, ale nie zawsze starczało mu umiejętności.

W wywiadzie dla zachodniego „Metal Hammera” Rasmussen wspomina pracę nad „Ride The Lightning”:

Mieli bardzo duże ambicje, ale ich techniczne umiejętności im nie dorównywały. Kiedy więc posłuchaliśmy tego, co nagraliśmy, byli pod wielkim wrażeniem i byli dumni. Nigdy nie słyszałem, żeby z głośników biła taka moc. Kiedy byli w studiu, odwiedził ich Gerry Bron z Bronze Records, który chciał podpisać z nimi kontrakt na Europę. Powiedział wtedy, że muszą wszystko ponownie nagrać w Londynie. Gdy wyszedł James powiedział: „Co za idiota”. Nie poznał się, że to niesamowity album. W tym momencie Bronze zaprzepaścił szansę podpisania z nimi kontraktu.

O pracy nad „Master Of Puppets” producent powiedział:

Trochę dojrzali i mieli lepsze warunki – tym razem spali w hotelu a nie na podłodze u kolegi. Ale byli tak samo prostolinijni. Codziennie przed nagraniami jedli kolację ze mną i moją żoną i fajnie się z nimi przebywało.

Więcej o nagraniach tych oraz innych albumów Metalliki znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym temu zespołowi. Teraz dostępne jest także w mega pakiecie.

7X WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także