Prog In Park. Gwiazdy rocka na nowym festiwalu

/ 30 marca, 2017

Organizatorem Prog In Park jest Knock Out, który ogłosił właśnie pierwsze szczegóły imprezy. Koncert odbędzie się 20 sierpnia w Amfiteatrze znajdującym się w Parku im. gen. Józefa Sowińskiego i będzie to występ biletowany. Wejściówki na imprezę trafią do sprzedaży 13 kwietnia tego roku, nie znam jeszcze ich cen.

Przystanek Woodstock 2017. Wiemy, kto zamknie festiwal

W związku z ogłoszeniem szczegółów związanych z Prog In Park, organizator podał nazwy dwóch pierwszych wykonawców – zagraniczną gwiazdą będzie formacja Opeth, natomiast polską scenę rocka progresywnego reprezentował będzie zespół Blindead. Pozostałych wykonawców poznamy natomiast 13 kwietnia, czyli w dniu rozpoczęcia sprzedaży biletów.

Słynni Szwedzi z Opeth

Jeżeli poszukujecie przykładu na to, co to znaczy ewolucja w muzyce, prześledźcie historię Opeth. Powstały w 1990 roku w Sztokholmie zespół, przez lata karmił fanów wyszukaną, mroczną, rozbudowaną wersją death metalu, ocierając się w tej stylistyce o prawdziwy geniusz albumami „My Arms, Your Hearse” i „Blackwater Park”.

Liderujący formacji od samego początku muzyczny erudyta Mikael Akerfeldt nie zamierzał jednak kurczowo trzymać się raz obranej drogi. W 2011 roku albumem „Heritage” zabrał odbiorców w podróż w czasie do przełomu lat 60. i 70. XX wieku, gdy królowały rock, hard rock, szalała psychodelia, swoją wielkość pokazywał krautrock.

Zapoczątkowana na dobre sześć lat temu podróż trwa do dziś. Opeth zatrzymał się w 2016 roku na przystanku pod nazwą „Sorceress”, który zameldował się w pierwszej 30. "Billboardu", podobnie zresztą jak trzy wcześniejsze produkcje kapeli, „Watershed”, wspomniany „Heritage” i „Pale Communion”. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także