Prog In Park już w niedzielę

/ 13 sierpnia, 2017

20 sierpnia 2017 roku w amfiteatrze w Parku Sowińskiego w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja festiwalu Prog In Park. Wystąpią na niej światowe gwiazdy progresywnego rocka oraz cenione na międzynarodowej arenie zespoły z Polski.

Monsters Of Rock. 26. rocznica festiwalu

Główną gwiazdą Prog In Park będzie szwedzki zespół Opeth – to wciąż ewoluująca grupa, założona w pierwszej połowie lat 90., początkowo grająca progresywny death metal. Na ostatnich płytach grupy Mikaela Akerfeldta coraz więcej jest odniesień do klasyki rocka progresywnego, czego dowodem jest najnowsza, wydana w 2016 roku, płyta „Sorceress”.

Opeth – Era

Kolejną gwiazdą będzie Riverside – aktualnie najbardziej popularny i ceniony na świecie polski zespół progresywny. W tym roku grupa powróciła na scenę po tragedii, która dotknęła ją rok temu, a którą była niespodziewana śmierć gitarzysty Piotra Grudzińskiego. Zespół zagrał w lutym dwa koncerty w warszawskiej Progresji, a w kwietniu i maju odbył udaną trasę koncertową po Polsce i krajach zachodniej Europy. Jeszcze w tym roku zespół ma zamiar przystąpić do pracy nad nowym albumem.

Riverside – Shine

Kolejnym zagranicznym zespołem jest islandzki Solstafir, zbierający coraz więcej pochwał wśród miłośników klimatycznego rocka. Grupa wielokrotnie występowała w Polsce, ciesząc się dobrym przyjęciem. Jej najnowszy album, „Berdreyminn”, ukazał się pod koniec maja 2017 roku.

Solstafir – Silfur-Refur

Skład dopełnią dwie polskie grupy. Blindead, wykonujący klimatyczną, ale też ciężką muzykę z pogranicza post rocka i post metalu, wielokrotnie koncertował z takimi uznanymi zespołami, jak Behemoth, zdobywając zarówno serca fanów cięższej, jak i tej bardziej nastrojowej muzyki. Grupa znana jest z mrocznych, konceptualnych albumów. Najnowszy, pod tytułem „Ascension”, ukazał się na jesieni 2016 roku.

Blindead – Hearts

Lion Shepherd to natomiast zespół założony przez Kamila Haidara i Mateusza Owczarka znanych wcześniej z Maqama. Grupa łączy w swojej muzyce brzmienia rockowe z wpływami etnicznymi z Bliskiego Wschodu. W instrumentarium często wykorzystuje tradycyjne, folkowe instrumenty, ale potrafi też zagrać ostro. Drugi album grupy, zatytułowany „Heat”, ukazał się pod koniec maja 2017 roku.

Lion Shepherd – Dream On

Rozpiska godzinowa festiwalu

  • 16:00 – Otwarcie bram
  • 16:40-17:10 – Lion Shepherd
  • 17:30-18:10 – Blindead
  • 18:50-19:50 – Sólstafir
  • 20:20-21:30 – Riverside
  • 22:00-… – Opeth

Podczas festiwalu będzie można też zdobyć autografy zespołów. Każdy zespół przeznaczy 30 minut na podpisywanie płyt i plakatów. Ze względu na ograniczony czas, każdy będzie mógł podpisać maksymalnie dwie rzeczy (przykładowo płyta + plakat) i nie będzie możliwości robienia zdjęć.

Rozpiska signing sessions

  • 17:00-17:30 – Riverside
  • 18:10-18:40 – Opeth
  • 19:50-20:20 – Blindead + Lion Shepherd
  • 21:30-22:00 – Solstafir

Bilety w cenie 169 PLN do kupienia na stronie Ticketpro.pl. W dniu imprezy bilety będą kosztowały 190 PLN.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także