Prophets Of Rage. Trzy wskazówki, jak żyć w dzisiejszym świecie

/ 29 sierpnia, 2017

W skład Prophets Of Rage wchodzą instrumentaliści tworzący wcześniej zespoły Rage Against The Machine i Audioslave, a także raperzy stojący na czele grup Public Enemy i Cypress Hill. Zespół przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu.

Avenged Sevenfold stanie przed sądem

W rozmowie z magazynem „Billboard” gitarzysta Tom Morello i raper Chuck D dali trzy wskazówki, jak żyć we współczesnym świecie.

Pierwszej udzielił Chuck:

Załatw cholerny paszport i podróżuj. Zawsze staram się myśleć światowo. Byłbym naiwny, gdybym pochodząc z USA myślał, że wszędzie jest podobnie. Mówię o sobie, że jestem kulturalistą.

Drugiej porady udzielił Tom Morello:

Nie wybieraj programu informacyjnego, który potwierdza twoje uprzedzenia. Wiadomości to tylko wycinek tego, jak działa świat. Czytam wszystko, od „New York Timesa” do „Fox News”, od „Guardiana” do „Intercept”, żeby zrozumieć jak działają płyty tektoniczne, które poruszają naszym społeczeństwem.

Trzecia porada pochodzi ponownie od Chucka:

Śmiecie na trawniku nie wyrzucą się same do śmietnika. Możesz myśleć globalnie, ale działać lokalnie. Mam nadzieję, że wielkie miasta będą świeciły przykładem dla mniejszych miejscowości w całym kraju, starając się podnosić im poprzeczkę.

Album zatytułowany po prostu „Prophets of Rage” na rynku wydawniczym ukaże się 15 września 2017 roku. Producentem całości jest Brendan O'Brien. Na płycie znajdzie się 12 premierowych kompozycji.

 1. Radical Eyes
 2. Unfuck the World
 3. Legalize Me
 4. Living on the 110
 5. The Counteroffensive
 6. Hail to the Chief
 7. Take Me Higher
 8. Strength in Numbers
 9. Fired a Shot
 10. Who Owns Who
 11. Hands Up
 12. Smashit

Grupa nie tak dawno, po raz pierwszy, zagrała w naszym kraju. 30 czerwca zespół wystąpił podczas tegorocznej edycji festiwalu Open'er. Relację z tego koncertu znajdziecie w sierpniowym numerze „Teraz Rocka”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także