Prophets Of Rage ukończyli pracę nad nową płytą. Nowy singel w tym tygodniu

/ 4 lipca, 2018

Prophets Of Rage to supergrupa założona przez instrumentalistów Rage Against The Machine i Audioslave oraz przez raperów: Chucka D z Public Enemy i B-Reala z Cypress Hill. Skład uzupełnia DJ Lord z Public Enemy.

Prophets Of Rage zaprosili sobowtóra Toma Morello

Grupa zadebiutowała jesienią zeszłego roku albumem „Prophets Of Rage”, a już teraz kończy pracę nad nowym albumem. W wywiadzie dla Kaaos TV basista Tim Commerford wyjawił, że zespół nagrał 13 nowych piosenek, a singel promujący nowy album trafi do promocji już 7 lipca.

O muzyce zawartej na płycie powiedział:

To inny kierunek. Nie będzie taki sam, jak na poprzedniej płycie, co bardzo mi się podoba. Razem z Bradem dorastaliśmy słuchając zespołów, które nagrywały albumy. W sklepie czekało się, żeby usłyszeć płytę, by przekonać się jak brzmi. Tak jest z nami. Dojrzewamy, tworzymy i wkraczamy na zupełnie nowy teren.

Możemy grać jaką tylko muzykę chcemy. Chcemy nagrać rockową płytę? Nagramy rockową płytę. Chcemy nagrać hiphopową płytę? Nagramy hiphopową płytę. Przed nami stoi tyle możliwości i bardzo ekscytuje mnie myśl tworzenia nowej muzyki. Jak powiedziałem, właśnie przeszliśmy muzyczną metamorfozę i jest ona piękna.

Zespół Propehts of Rage powstał w 2016 roku i tworzą go muzycy znani z Rage Against the Machine: wspomniany już wcześniej gitarzysta Tom Morello, basista Tim Commerford i perkusista Brad Wilk, wokaliści: Chuck-D z Public Enemy oraz B-Real z Cypress Hill, a także DJ Lord (również z Public Enemy). Ich debiutancki album zatytułowany po prostu „Prophets of Rage” na rynku wydawniczym ukazał się natomiast we wrześniu ubiegłego roku (wcześniej muzycy udostępnili EPkę „The Party’s Over”). 30 czerwca 2017 grupa, po raz pierwszy, wystąpiła w Polsce, podczas gdyńskiego festiwalu Open'er.

rf | fot. Travis Shinn

KOMENTARZE

Przeczytaj także