Przebój Kate Bush ze „Stranger Things” w stylu Metalliki. Mashup tego lata! [WIDEO]

/ 25 lipca, 2022


To musiało wcześniej czy później nastąpić. Doczekaliśmy się mashapu „Running Up That Hill” Kate Bush i “Master Of Puppets” Metalliki.


Utwór “Running Up That Hill Kate Bush, która jest bohaterką wkładki sierpniowego „Teraz Rocka”, powrócił po latach na listy przebojów. Podobnie jak „Master Of Puppets” Metalliki. Wszystko to dzięki nowemu sezonowi serialu „Stranger Things”, w którym oba te utwory zostały wykorzystane.

Nic dziwnego, że znany z przeróbek jutuber Anthony Vincent postanowił wykonać piosenkę Kate Bush w stylu Metalliki. Pomógł mu w tym Matt Heafy z Trivium. Efekt ich współpracy możecie obejrzeć poniżej.

Oszacowano, że Kate Bush zarobiła na ponownej popularności utworu „Running Up That Hill” 2,3 miliona dolarów. Kwota ta stanowi przychody ze streamingu. O utworze z 1985 roku zrobiło się głośno po tym, jak pojawił się na ścieżce dźwiękowej bijącego rekordy popularności serialu Netfliksa „Stranger Things”.

Sierpniowy „Teraz Rock” z wkładką Kate Bush już w środę w sprzedaży.

Informację o zarobkach przekazało CBS opierając się o dane z portalu Luminate. Dodatkowo „Music Business Worldwide” przypomniało, że większość ze wspomnianej kwoty Bush zatrzyma dla siebie, ponieważ posiada prawa autorskie do wszystkich swoich nagrań.

Podobnym sukcesem pochwalić się może „Master Of Puppets” – podbił on listy przebojów Spotify i iTunes, a także dotarł na 29. pozycję notowania „Billboard 200”.

Co jeszcze znalazło się na ścieżce dźwiękowej „Stranger Things„? Posłuchaj kompletnej playlisty.

METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także