Przystanek Woodstock 2017. Dołączyli nowi artyści

/ 21 marca, 2017

Do line-upu tegorocznej edycji dołączają: Szwedzi z Mando Diao oraz Clock Machine.  

Złoty bączek 2017 – kto wygrywa?

Mando Diao to szwedzka grupa, która powstała w 1999 roku. Od 2002 na swoim koncie mają siedem albumów studyjnych, które sprzedały się w nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy. Muzycy ze Szwecji wydali także płytę ze swoimi największymi przebojami i b-side'ami oraz DVD, na którym zarejestrowany został koncert z serii MTV Unplugeed. Na samym początku działalności, grupa czerpała inspirację z takich wykonawców, jak The Rolling Stones czy The Kinks, później ich muzyka wyewoluowała, rozwinęli swój własny styl, w której rock miesza się z elementami tanecznymi. Ich największy przebój to „Dance With Somebody”. Obecnie Mando Diao przygotowują najnowsze wydawnictwo. Ośmy album, zatytułowany „Good Times”, ma ukazać się wiosną tego roku. Zespół zamknie pierwszy dzień festiwalu na Dużej Scenie

Mando Diao: „Dance With Somebody”

Clock Machine to rodzimy zespół, który powstał w 2009 roku w Krakowie. Grają tradycyjnego rocka z lekką domieszką muzyki funkowej. Muzycy otwarcie przyznają się, że inspirują się takimi wykonawcami, jak Jack White, Rage Against the Machine czy Red Hot Chili Peppers. Zespół wyróżnia się charakterystycznym wokalem Igora Walaszka. Na swoim koncie mają dwa studyjne albumy – „Greatest Hits”  (2014) oraz „Love” (2015). Grupa Clock Machine ma na koncie udane występy m.in. podczas Orange Warsaw Festivalu 2012 (nagroda WOW) czy Przystanku Woodstock 2013 (jeden z laureatów eliminacji). 

Clock Machine: „Bije dzwon”

23. edycja Przystanku Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 w Kostrzynie nad Odrą

Lista wykonawców rośnie z tygodnia na tydzień. Organizatorzy stopniowo ujawnioną nazwy kolejnych artystów, których usłyszymy w Kostrzynie nad Odrą. W tym roku na pewno będą to między innymi Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, Kyle Gass Band, The Exploited, The Qemists, Nothing But Thieves, Slaves i Prong czy Łąki Łan.

Przygotowujemy dla Was muzykę, która rozbrzmiewać będzie z czterech scen. Przygotowujemy dla Was moc spotkań w Akademii Sztuk Przepięknych. Nasi sponsorzy przygotowali dla Was specjalne strefy. Miasto Kostrzyn i Ziemia Lubuska tradycyjnie są dla Was bardzo gościnne. Gospodarzem festiwalu jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób dziękuje za ogromne wsparcie, jakie otrzymujemy od Was nie tylko podczas Finałów, ale podczas wielu naszych przedsięwzięć realizowanych w trakcie roku.

Czujcie się współautorami tego festiwalu. Oklaskujcie artystów i zanieście do domu jak najpiękniejszą opowieść o Przystanku Woodstock. Noście dumnie na piersiach nasze przepiękne, woodstockowe koszulki – kupując je w Siemashopie wspieracie działalność Fundacji, medyczną i festiwalową.

Bardzo dziękuję, że chcecie być z nami i z naszą festiwalową filozofią w czasie spotkania, którego treścią jest muzyka, przyjaźń i tolerancja wobec wszelkich inności – napisał Jurek Owsiak na stronie internetowej Przystanku Woodstock.

– w taki sposób na tegoroczny Woodstock zaprasza Jurek Owsiak

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także