Przystanek Woodstock 2017. New Model Army dołączyli do składu

/ 27 czerwca, 2017

Do line-upu tegorocznej edycji dołącza kultowa brytyjska grupa New Model Army, która zagra na Dużej Scenie Przystanku Woodstock.

Zapowiedź lipcowego numeru „Teraz Rocka”

Zespół New Model Army powstał w 1980 roku w Bradford, w Wielkiej Brytanii z inicjatywy Justina Sullivana. Z czasem kapela, która zaczęła koncertować jako trio, wzbogaciła się o nowych członków i obecnie występuje w następującym składzie: Michael Dean (perkusja), Dean White (klawisze i gitara), Marshall Gill (gitara) oraz Ceri Monger (gitara basowa). 

Od samego początku istnienia formacja czerpie inspirację zarówno z brzmień oraz rytmów północnego soul'u, a także punk rocka. New Model Army tworzyli muzykę pod wpływem najróżniejszych gatunków i subkultur: od post-punka, poprzez folk-rock, aż po metal oraz muzykę gotycką. Grupa ma na swoim koncie czternaście studyjnych albumów, z czego ostatni, „Winter”, ukazał się w ubiegłym roku. 

Grupa New Model Army wielokrotnie występowała w naszym kraju, m.in. w 1988 podczas festiwalu „Marchewka” w Hali Gwardii w Warszawie, w Jarocinie (1993, 2009) czy podczas Seven Festivalu w Węgorzewie (2012). 

Przystanek Woodstock 2017 – najważniejsze informacje

23. edycja Przystanku Woodstock, czyli największego festiwalu w Polsce oraz jednego z największych w całej Europie, odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 w Kostrzynie nad Odrą. 

Lista wykonawców rośnie z tygodnia na tydzień. Organizatorzy stopniowo ujawnioną nazwy kolejnych artystów, których usłyszymy w Kostrzynie nad Odrą. W tym roku na pewno będą to między innymi: ArchiveAmon Amarth, Trivium, Blues Pills, Orange Goblin, The Qemists, Nothing But Thieves, Mando Diao, Slaves, Prong, Frank Turner, Wilki, Domowe Melodie, Łąki Łan i Clock Machine.

Organizatorem Przystanku Woodstock jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także