Przystanek Woodstock 2017. Nowi wykonawcy ogłoszeni

/ 13 marca, 2017

Na małej scenie zaprezentuje się zespół Blues Pills. Z kolei 23 edycję Przystanku Woodstock otworzy grupa Łąki Łan. Na Dużej Scenie wystąpi ponadto legendarna francuska kapela DUB INC.

Apocalyptica zagra w Szczecinie

Zespół Blues Pills powstał w Szwecji w 2011 roku, ale jego skład jest międzynarodowy. Zadebiutowali płytą EP „Bliss” w 2012 roku, a w 2014 roku wydali debiutancki album długogrający „Blues Pills”. Grupa podbiła świat mieszanką melodyjnego hard rocka z elementami bluesa. W swojej niedługiej karierze zespół wiele razy zdążył odwiedzić Polskę i zawsze przyjmowany był z entuzjazmem. W 2016 roku ukazał się drugi album Blues Pills, „Lady In Gold”, który zdążył wzbudzić spore zainteresowanie wśród fanów klasycznego rocka. Siłą Blues Pills jest charyzmatyczna wokalistka Elin Larsson, o klasycznie rockowym, zadziornym, ale i melodyjnym, głosie.

Blues Pills: „Lady in Gold”

Łąki Łan słyną z energetycznych koncertów. Wypracowali swoje charakterystyczne, nietuzinkowe słowiańsko-międzygalaktyczne brzmienie. Członkowie zespołu określają swoją muzykę jako „łąki funk”. Bardzo ważne są także teksty autorstwa Paprodziada, które wymagają od słuchaczy odszyfrowania zawartych w nich treści, a kostiumy muzyków i cały performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko. Debiutancki krążek na rynku pojawił się we wrześniu 2005. W listopadzie 2016 roku ukazała się ich ostatnia studyjna płyta, „Syntonia”. Grupa powraca po sześcioletniej przerwie na Przystanek Woodstock

DUB INC. to jeden z najlepszych zespołów reggae na naszym kontynencie. Słynie z energetycznych i żywiołowych koncertów. Kolektyw powstał w 1997 roku. W muzyce Francuzów pojawiają się różne, często bardzo odległe, gatunki muzyczne, takie jak: reggae, hip-hop, electro dub łączą się ze wschodnimi rytmami. O tym przekonają się słuchacze w ostatni dzień festiwalu, czyli 5 sierpnia

23. edycja Przystanku Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 w Kostrzynie nad Odrą. Wśród ogłoszonych wykonawców są już Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, Kyle Gass Band, The Exploited, The Qemists, Nothing But Thieves, Slaves i Prong.

Złoty bączek – kto prowadzi?

Przypominamy: Złoty bączek to nagroda w postaci mosiężnej statuetki. Przyznawana jest od 1995 roku, od 2003 zwycięzcy zostają wyłaniani w wyniku internetowego plebiscytu. Rywalizują o to wykonawcy, którzy w czasie poprzedniego Przystanku wystąpili na Dużej i Małej Scenie. W czasie kolejnej edycji wręczane są 4 Złote Bączki – za występy na Dużej Scenie (zespół z Polski oraz zagraniczny) i analogicznie: zespoły występujące na Małej Scenie. Zwycięzcy zostają zapraszani na kolejną edycję Przystanku Woodstock i jeśli zaproszenie przyjmą – zagrają na głównej scenie festiwalu.

Obecnie przewodzą: Hey (Duża Scena, Polska), Bring Me The Horizon (Duża Scena, zagranica), Materia (Mała Scena, Polska) oraz Nine Treasures (Mała Scena, zagranica).  

 W zeszłym roku po nagrodę sięgnęli: Ska-P, Coma i Trzynasta w Samo Południe. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także