Przystanek Woodstock 2018. Ogłoszono zagraniczną gwiazdę!

/ 29 stycznia, 2018

Na oficjalnym profilu Przystanku Woodstock w serwisie Facebook poinformowano właśnie, że pierwszą zagraniczną gwiazdą tegorocznej edycji będzie grupa Arch Enemy. Zespół dołączył tym samym do ogłoszonego wcześniej polskiego zespołu Lao Che.

Therion z animowanym teledyskiem

Potwierdzenie ogłoszenia: 

Dyskografię Arch Enemy zamyka opublikowany w ubiegłym roku album „Will To Power”. Wokalistką słynnej formacji jest od 2014 roku Alissa White-Gluz, liderem niezmiennie Michael Amott.

Organizatorem Przystanku Woodstock jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

W ubiegłym roku na festiwalu zagrali m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, The Qemists, Nothing But Thieves, Mando Diao czy Nocny Kochanek.

Wokalistka Arch Enemy zapowiada solową płytę

Alissa White-Gluz już jakiś czas temu zapowiedziała, że nagra solowe wydawnictwo:

Tak, wydam solowy album, prawdopodobnie na początku 2018 roku. Projekt będzie nazywał się Alissa, nie będzie żadnego zespołu, tylko ja. Ale współpracuję z różnymi muzykami, którzy są moimi przyjaciółmi, obecnymi i byłymi członkami Arch Enemy, członkami Kamelot i z Doyle’em.

Zdradziła również nieco na temat brzmienia solowej płyty:

Póki co trudno mi opisać muzykę, bo projekt jeszcze nie jest ukończony, ale mogę powiedzieć, że będzie to coś jak połączenie Opeth z Muse. Nie wiem więc, czy jest to metal czy rock.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także