Przystanek Woodstock 2018. Znamy termin imprezy

/ 9 października, 2017

Na oficjalnym profilu Facebook Przystanku Woodstock pojawiła się informacja, że w 2018 roku festiwal odbędzie się w dniach 2, 3, 4 sierpnia.

Luxtorpeda wydała koncertowy album

Na stronie Przystanku Woodstock pojawił się następujący wpis:

Mamy dla Was doskonałą wiadomość! Jeśli uda nam się zorganizować Przystanek Woodstock, planujemy go w terminie 2,3,4 sierpnia. Zapisujcie w kalendarzach, trzymajcie kciuki i wysyłajcie w naszą stronę dobrą energię!

Potencjalne problemy z organizacją festiwalu, o których wspominają organizatorzy biorą się z niechęci niektórych władz do Przystanku Woodstock, co miało swoje odbicie na tegorocznej edycji. Festiwal zyskał miano imprezy podwyższonego ryzyka, na początku czerwca minister Mariusz Błaszczak wydał opinię, że Przystanek Woodstock zostanie oceniony negatywnie przez policję:

Już w ubiegłym roku policja negatywnie zaopiniowała to przedsięwzięcie. W związku z tym całe to wydarzenie miało charakter imprezy masowej o podwyższonym ryzyku. Protestował organizator, zresztą w mediach prywatnych związanych z totalną opozycją. Sam ten organizator też jest kimś, kto bardzo wyraźnie związany jest z totalną opozycją.

Tego samego dnia na słowa ministra odpowiedział Jurek Owsiak, który zapewnił, że impreza nie jest zagrożona, a policja wydała już opinię – 31 maja Komenda Miejską Policji w Gorzowie Wielkopolskim poinformowała go w oficjalnym piśmie, że decyzja nie jest „negatywna”. Kontrowersje wzbudziła też decyzja MSW, by nie korzystać z pomocy niemieckich strażaków przy obsłudze festiwalu. Po zakończeniu festiwalu Jurek Owsiak dostał wezwanie do sądu z art. 141 kodeksu wykroczeń, który obejmuje „używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym”. Owsiak nie dopuścił się żadnych ataków personalnych, ale faktycznie z jego ust padały niecenzuralne słowa i zwroty, jak chociażby „pie***lić polityków” czy „czy wy macie ku**a serce do ludzi?”. Tłum klaskał, ale – zdaniem sądu – Owsiak przesadził, dlatego musi odpowiedzieć za to, co zrobił na woodstockowej scenie.

23. edycja Przystanku Woodstock odbyła się w dniach 3-5 sierpnia 2017 w Kostrzynie nad Odrą. W tym roku na festiwalu zagrali m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, The Qemists, Nothing But Thieves, Mando Diao, Nocny Kochanek, Slaves, Prong, Frank Turner, Wilki, Domowe Melodie, Łąki Łan i Clock Machine.

Organizatorem Przystanku Woodstock jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

rf

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także