Przystanek Woodstock najpopularniejszym festiwalem. Co za liczby! [ZESTAWIENIE]

/ 4 września, 2017

SentiOne, czyli partner technologiczny Przystanku Woodstock, podsumował tegoroczną edycję pod względem wzmianek w Internecie na temat imprezy. Okazało się, że internauci ponad 450 tysięcy razy dzieliło się wpisami dotyczącymi Przystanku. 

Queen – szczegóły nowego boxu

Spośród wspomnianych 450 tysięcy, aż jedna trzecia została wygenerowana podczas trwania tegorocznej edycji festiwalu. Najpopularniejszym kanałem dystrybucji, co nikogo chyba nie dziwi, był Facebook. SentiOne prowadziło dokładny monitoring i poniższy wykres pokazuje, w których dniach było najwięcej wzmianek online na temat Przystanku Woodstock (największe zainteresowanie przypadło na okres trwania imprezy, o czym już wspomnieliśmy, a także na początku czerwca – związane to było z zabezpieczeniem imprezy i wypowiedziami szefa MSWiA, Mariusza Błaszczaka). 

Z kolei kolejny wykres pokazuje nam, które źródło dyskusji wśród internautów było najpopularniejsze, okazał się nim, zdecydowanie, Facebook:

Bardzo ciekawa jest również rozległość miejsc, w których oznaczali się internauci piszący na temat Przystanku:

Przystanek Woodstock okazał się więc najpopularniejszym muzycznym festiwalem w Polsce. 60% treści opublikowanych tego lata (okres od czerwca do sierpnia) związanych z tego typu imprezami, dotyczyła właśnie Przystanku. Na stronie interaktywnie.com możemy znaleźć taki oto wykres, który pokazuje, jak dużą przewagę nad innymi festiwalami, miała impreza w Kostrzynie nad Odrą.

23. edycja Przystanku Woodstock odbyła się w dniach 3-5 sierpnia 2017 w Kostrzynie nad Odrą. W tym roku na festiwalu zagrali m.in. ArchiveAmon Amarth, Trivium, Orange Goblin, The Qemists, Nothing But Thieves, Mando Diao, Slaves, Prong, Frank Turner, Wilki, Domowe Melodie, Łąki Łan i Clock Machine.

Organizatorem Przystanku Woodstock jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

Relację z festiwalu znajdziecie w najnowszym, wrześniowym, numerze „Teraz Rocka”, który można znaleźć w kioskach w całej Polsce oraz w naszym sklepie internetowym

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także