Przystanek Woodstock ogłasza kolejne gwiazdy

/ 7 marca, 2017

Do składu tegorocznego Przystanku Woodstock dołącza supergrupa The Dead Daisies, która wystąpi z Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej oraz Domowe Melodie.

Kiedy i gdzie odbędzie się Przystanek Woodstock 2017?

Jurek Owsiak zapowiada:

Zespół The Dead Daisies – nasz zeszłoroczny gość – powraca na woodstockową scenę! W tym roku postanowił zebrać zaprzyjaźnionych artystów i zagrać specjalny koncert dedykowany całej woodstockowej publiczności. To ma być specjalny koncert, w którym przewijać się będą standardy rock'n'rolla, w których mowa jest o wolności, mają to być kamienie milowe, które wszyscy znamy i które możemy wspólnie zaśpiewać. Woodstockowa publika uwielbia, kiedy na scenie pojawia się Orkiestra (tym razem artystom będzie towarzyszyć dobrze znana Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej), kiedy pojawia się dużo muzyków, kiedy projekt jest trudny i wymagający.

The Dead Daisies to ludzie, którzy nie tylko grając w tamtym roku przylecieli za własne pieniądze, ale także po koncercie zachwyceni atmosfera i ideą koncertu, tym czym Fundacja się zajmuje – wpłacili 10 000 € na konto WOŚP. Z zespołem jesteśmy w kontakcie przez cały czas i wiemy, że bardzo miło wspominają ten występ i bardzo chcą, żeby ten zbliżający się koncert ukazał się także na DVD, CD i może na WINYLU i wtedy skierowany był na rynek amerykański. To byłoby fantastyczne uhonorowanie naszego festiwalu.

Zespół The Dead Daisies stanowią muzycy, którzy w swojej karierze współpracowali z takimi artystami, jak Mötley Crüe (John Corabi), Thin Lizzy (Marco Mendoza), Whitesnake, Ozzy Osbourne, Slash (Brian Tichy) i Dio (Doug Aldrich). Grupa ma na koncie trzy albumy, ostatni z nich – „Make Some Noise” – ukazał się w 2016 roku.

Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej też już występowała na Przystanku Woodstock. W 2012 roku zagrała na scenie Akademii Sztuk Przepięknych, a w 2014 roku towarzyszyła na dużej scenie Michałowi Jelonkowi.

23. edycja Przystanku Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 w Kostrzynie nad Odrą. Wśród ogłoszonych wykonawców są już Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, Kyle Gass Band, The Exploited, The Qemists, Nothing But Thieves, Slaves i Prong.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także