Przystanek Woodstock. Zagraniczna gwiazda po raz pierwszy w Polsce

/ 12 lutego, 2018

Jedną z gwiazd tegorocznego Przystanku Woodstock będzie zespół Goo Goo Dolls. Amerykańska formacja po raz pierwszy odwiedzi nasz kraj.

The Mars Volta powróci?

Zespół Goo Goo Dolls powstał w Stanach Zjednoczonych w 1985 roku. Na jego czele stoją John Reznik i Robby Takac. Grupa zadebiutowała już w 1987 roku, ale prawdziwy sukces przyszedł wraz z wydaniem albumu „A Boy Named Goo” w 1995 roku. Następnie zespół dostarczył kilka przebojów, w tym „Iris” i „Slide”, a jego kolejne płyty rozchodziły się w nakładach sięgających Złota i Platyny. Ostatnia płyta grupy ukazała się w 2016 roku pod tytułem „Boxes”.

Tegoroczny Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2018 roku. Do tej pory ogłoszony występy zespołów Arch Enemy, Lao Che i The Inspector Cluzo.

Organizatorem Przystanku Woodstock jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

W ubiegłym roku na festiwalu zagrali m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, The Qemists, Nothing But Thieves, Mando Diao czy Nocny Kochanek.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także