Public Image Ltd. zagra w Jarocinie. John Lydon patronem festiwalu

/ 9 lutego, 2018

Tegoroczna edycja festiwalu w Jarocinie odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2018. Organizatorzy zdradzili właśnie pierwszego jego szczegóły.

Franz Ferdinand o nowej płycie specjalnie dla „Teraz Rocka” ​

Podczas imprezy zagra Public Image Ltd. – legendarna postpunkowa formacja, która powstała w 1978 roku. Motywem przewodnim całego festiwalu będzie właśnie John Lydon, wokalista Sex Pistols oraz wspomnianego PiL. Będzie on jednym z dwóch patronów tegorocznej edycji Jarocina (drugim – Wojtek Mazolewski). Kolejne szczegóły poznamy wkrótce.

John Lydon wystąpi w Jarocinie w specjalnej roli. Głównym wydarzeniem będzie oczywiście koncert Public Image Ltd. z przekrojowym materiałem z 10 albumów grupy, ale to nie wszystko. Lydonowi i jego twórczości będzie poświęcony każdy festiwalowy element – od kina, przez wystawy i spotkania, aż po książki i wystrój miasta. Wszystko to ma przybliżyć i uhonorować jego sylwetkę na festiwalu, który w latach 80-tych XX wieku dał rodowód polskiemu punk rockowi.

To postać na miarę naszych czasów i jeden z ojców tego, co chwilę później zyskało niebywałą muzyczną moc właśnie w Jarocinie – punk rocka. To będzie niezwykłe spotkanie

– mówi Michał Wiraszko, szef artystyczny Jarocin Festiwal.

Z kolei Wojtek Mazolewski to założyciel i lider zespołów Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jego muzyczna aktywność wywołała w Polsce boom na muzykę improwizowaną i przywróciła światu polski jazz w początkach XXI wieku. W Jarocinie z wystąpi z programem Punk Freud Army, ale to nie koniec jego aktywności. 

Tegoroczna edycja będzie rozwinięciem zainaugurowanej w ubiegłym roku formuły artystycznej i organizacyjnej. Oprócz Motywu i Ambasadorów, nie zabraknie legendarnego konkursu debiutantów – Jarocińskich Rytmów Młodych, koncertów zagranicznych artystów i imprez towarzyszących, w tym wydarzeń pozamuzycznych.

W roku 2017 Jarocin Festiwal diametralnie zmienił swoją formułę. Z imprezy na otwartym polu na obrzeżach miasta, stał się w pełni miejskim wydarzeniem ze scenami usytuowanymi w centralnych punktach Jarocina.

Bilety (tzw. Early Bird Tickets) są już w sprzedaży. Ceny kształtują się następująco: 159 zł (karnet trzydniowy, do 7 marca lub wyczerpania zapasów) oraz 199 zł (trzydniowy karnet + Kortez – koncert?). 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także