Public Image Ltd. Zobacz trailer filmu o legendarnym zespole [WIDEO]

/ 6 lipca, 2018

Film zatytułowany „The Public Image is Rotten” trafi do wybranych kin w Wielkiej Brytanii, a także w Szkocji i Norwegii, latem tego roku. Szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie. Na chwilę obecną, nie wiadomo nic o premierze na dużym ekranie w naszym kraju. Tymczasem – można obejrzeć trailer tej produkcji w sieci.

Jarocin Festiwal upamiętni Roberta Brylewskiego

Poniżej możecie się z nim zapoznać. Reżyserem całości jest Tabbert Fiiller. W samym filmie nie brakuje wywiadów z muzykami Public Image Ltd., pojawiają się materiały archiwalne, ale także wypowiedzi innych artystów, (m.in. Flea z Red Hot Chili Peppers), na których wpływ miała twórczość tej postpunkowej grupy.

Wraz z premierą „The Public Image is Rotten” na sklepowe półki trafi w tym miesiącu wyjątkowy box „The Public Image is Rotten (Songs From The Heart)”. Będzie on zawierał m.in. wszystkie single grupy, nigdy niepublikowane nagrania czy zapis koncertu z Nowego Jorku z 1989 roku. Natomiast na DVD, które również wchodzi w skład zestawu, pojawią się występy PiL w Estonii (1988) oraz Australii (2013). 

PiL ponownie w Polsce

Formacja Public Image Ltd. zagra w tym roku, po raz kolejny, w naszym kraju. Tym razem w Jarocinie, podczas jednego z najważniejszych festiwali w historii (tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13-15 lipca​).

Warto nadmienić, że John Lydon wystąpi w Jarocinie w specjalnej roli. Głównym wydarzeniem będzie oczywiście koncert PiL (grupa zagra ostatniego dnia), ale to nie wszystko. Lydonowi i jego twórczości będzie poświęcony każdy festiwalowy element – od kina, przez wystawy i spotkania, aż po książki i wystrój miasta. Wszystko to ma przybliżyć i uhonorować jego sylwetkę na festiwalu, który w latach 80-tych XX wieku dał rodowód polskiemu punk rockowi.

W ubiegłym roku Jarocin Festiwal diametralnie zmienił swoją formułę. Z imprezy na otwartym polu na obrzeżach miasta, stał się w pełni miejskim wydarzeniem ze scenami usytuowanymi w centralnych punktach miasta.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także