Queen. Pojawiły się pierwsze recenzje filmu „Bohemian Rhapsody”. Hit czy kit?

/ 8 października, 2018

W miniony weekend w San Francisco odbyła się przedpremierowa prezentacja filmu „Bohemian Rhapsody” wraz ze spotkaniem z aktorami. Na pytania odpowiadali Rami Malek, Gwilym Lee i Lucy Boynton. Wśród szczęśliwców, którzy mieli okazję zobaczyć oczekiwany przez wielu film, pojawili się również przedstawiciele amerykańskich mediów.

Queen zapowiedział ścieżkę dźwiękowa do filmu. Co się na niej znajdzie?

Niedługo po prezentacji i spotkaniu, w serwisach społecznościowych zaczęły pojawiać się krótkie recenzje „Bohemian Rhapsody”. Nie ma oczywiście mowy o dogłębnych analizach czy dłuższych formach, a jedynie o pisanych „na gorąco” wrażeniach. Mimo wszystko dają one pewien obraz, z którego jasno wynika, że największym pozytywnym zaskoczeniem jest wcielający się w postać Mercury’ego Rami Malek. A co z resztą?

„Bohemian Rhapsody” to prosta biografia z dużą ilością muzyki Queen i świetnym występem Ramiego Malka. Otrzyma mieszane recenzje. Będzie bawił publiczność.

– napisała Anne Thompson z IndieWire.

„Bohemian Rhapsody” jest jak wychwalający wpis w Wikipedii, ale Rami Malek wciela się w postać Freddiego Mercury’ego (i nosi jego wspaniałe kostiumy) z ogromną werwą.

– napisał natomiast Kyle Buchanan z „The New York Times”.

Krytyk Wolf Mantz określił natomiast „Bohemian Rhapsody” fantastycznym i napisał, że świetnie bawił się podczas oglądania:

O filmie wypowiedział się również aktor Adam Hann-Byrd, który ocenił swojego kolegę po fachu:

Byłem obejrzeć „Bohemian Rhapsody” wczoraj wieczorem. Rami Malek jest w tym filmie niesamowity. Głos, podobieństwo fizyczne… On jest taki dobry!

– napisał na Twitterze.

W serwisie Twitter pojawiło się jeszcze kilka krótkich opinii, z których większość była pozytywna. Najwięcej ciepłych słów bez wątpienia zebrał Rami Malek, który zagrał w filmie główną – niełatwą przecież – rolę.

Przypomnijmy, że „Bohemian Rhapsody”, w reżyserii Dextrera Fletchera oraz Bryana Singera, trafi na ekrany polskich kin dopiero za jakiś czas, bo 2 listopada. Jakiś czas temu amerykańska wytwórnia 20th Century Fox postanowiła umilić czas oczekiwania na produkcję i udostępniła trailer całości:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także