Queen przeprowadzi transmisję legendarnego koncertu zagranego w hołdzie Mercury’emu [DATA]

/ 14 maja, 2020

„The Freddie Mercury Tribute Concert” było jednym z największych scenicznych wydarzeń lat 90. ubiegłego wieku. Koncert zorganizowany ku pamięci Freddiego Mercury’ego miał charakter charytatywny – zbierano wówczas pieniądze na walkę z AIDS. W projekt zaangażowała się ścisła czołówka światowych wykonawców.

20 kwietnia 1992 roku na stadionie Wembley zagrali chociażby Metallica, Def Leppard, U2 czy Guns N’ Roses i inni. Stanowili oni o pierwszej części koncertu. W drugiej na scenie pojawili się pozostali muzycy Queen, którzy do kolejnych utworów zapraszali wielkie gwiazdy – George’a Michaela, Eltona Johna, Davida Bowiego, Roberta Planta i wielu innych. Szacuje się, że koncert oglądało lub słuchało 2 miliardy osób na całym świecie!

%%REKLAMA%%

Występ ten przeszedł już do legendy, ale ma szansę znów być w centrum uwagi. Zespół Queen zdecydował bowiem, że przeprowadzi transmisję „The Freddie Mercury Tribute Concert” w serwisie YouTube, a cały dochód przeznaczony zostanie na walkę z COVID-19. Koncert będzie można obejrzeć bezpłatnie, a w czasie transmisji uruchomiony zostanie system dobrowolnych wpłat. 

Transmisja odbędzie się 15 maja o godzinie 20:00 (czasu polskiego), a nagranie będzie dostępne w serwisie przez kolejne 48 godzin.


REKLAMA

Wystartowała przedsprzedaż majowo-czerwcowego „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo do regularnej sprzedaży trafi 20 maja, natomiast wysyłka zamówionych w przedsprzedaży numerów rozpocznie się 18 maja. #ZostańWDomu i kupuj on-line!

[ZAMÓW TERAZ]

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także