Queen wciąż zarabia fortunę na „Bohemian Rhapsody”

/ 2 lipca, 2021


Film „Bohemian Rhapsody” okazał się lukratywnym przedsięwzięciem.


Bohemian Rhapsody” opowiadający historię Queen i Freddiego Mercury’ego ukazał się w 2018 roku i wciąż budzi duże zainteresowanie. Film do tej pory zarobił ponad 900 milionów dolarów i spora część tych pieniędzy trafiła do kieszeni członków Queen.

Jak donosi „Music Report” Queen Productions w 2020 roku wykazał dochód 42 milionów funtów brutto, co oznaczałoby, że zespół zarabia ponad 115 tysięcy funtów brutto na „Bohemian Rhapsody” dziennie.

Czy zespół zdecyduje się nakręcić kontynuację „Bohemian Rhapsody” opowiadającą o ostatnich latach życia Freddiego Mercury’ego? Przez pewien czas wydawało się, że jest taka szansa, jednak Brian May powiedział:

Rozmawialiśmy na ten temat, ale na chwilę obecną jesteśmy nastawieni na nie. To się może zmienić, ale nie byłoby to takie proste. Nie sądzę, żeby taka historia podnosiła na duchu. Nie twierdzę, że powstanie takiego filmu jest niemożliwe, bo jest to świetna historia, ale na ten moment nie mamy ochoty jej opowiadać. Nie sądzę, by powstał sequel, ale rozważaliśmy ten pomysł bardzo poważnie.

Poznaj historię i dorobek Queen za sprawą Wydania Specjalnego poświęconego temu zespołowi.

QUEEN WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także