Queen jako pierwszy zespół został upamiętniony serią monet w Wielkiej Brytanii

/ 20 stycznia, 2020

20 stycznia w Wielkiej Brytanii wypuszczona została seria kolekcjonerskich monet poświęconych grupie Queen. Monety o nominale 5 funtów dostępne są w specjalnych opakowaniach przypominających okładki płyt i warte są 15 funtów. Dostępne są też limitowane serie specjalne w cenach od 60-2020 funtów.

Queen wyda płytę ułożoną przez fanów

Brian May z tej okazji napisał:

Kto by pomyślał, że coś takiego się stanie? Kiedy zaczynaliśmy, nawet pierwszy szczebel drabiny do sławy wydawał się dla nas nie do zdobycia. Czujemy się zaszczyceni, że nasz zespół został doceniony w taki sposób.

Monety można obejrzeć pod tym adresem.

%%REKLAMA%%


Zespołem, któremu w styczniu 2019 roku poświęciliśmy najwięcej miejsca był Queen. Legenda brytyjskiego rocka doczekała się obszernej, 18-stronicowej wkładki. Nasi redaktorzy przytoczyli niezwykle interesującą historię kultowego zespołu, zrecenzowali wszystkie opublikowane aż do tego roku wydawnictwa, a także przytoczyli dziesiątki ciekawostek związanych z zespołem Freddiego Mercury’ego. Zespół zagościł również na okładce wspomnianego „Teraz Rocka”!

Wydany kilkanaście miesięcy temu numer był prawdziwym sprzedażowym hitem i, choć dawno nie gości na kioskowych półkach, wciąż możecie go kupić! Dostępny jest w NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM za jedyne 9,99 zł.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także