Queens Of The Stone Age w studiu. Pierwsze zdjęcia

/ 7 lutego, 2017

Queens Of The Stone Age zabrał się za nagrania nowej płyty. Dowodem tego są opublikowane na profilu Instagram zdjęcia sprzętu i roboczych tytułów nowych piosenek.

Josh Homme odkurza Them Crooked Vultures

Ostatni album Queens Of The Stone Age ukazał się w 2013 roku pod tytułem „… Like Clockwork”. Od tamtej pory wokalista Josh Homme zaangażowany był między innymi w album „Post Pop Depression” nagrany z Iggym Popem, płytę „Joanne Lady Gagi, na której wystąpił w kilku utworach, oraz w koncerty z Eagles Of Death Metal. Gitarzysta QOTSA, Troy Van Leeuwen, nagrał natomiast z zespołem Gone Is Gone album „Echolocation”.

Mastodon, At The Drive-In i QOTSA w tym roku

Wieści o wydaniu w tym roku nowej płyty Queens Of The Stone Age wypłynęły, kiedy zaangażowany w Gone Is Gone, Troy Sanders, basista Mastodon, zdradził magazynowi „Rolling Stone”:

Queens Of The Stone Age, Mastodon i At The Drive-In nagrywają, wszyscy w tym roku wydamy nowe płyty. Jesteśmy szalenie zajęci tworzeniem i nagrywaniem, a potem będziemy zajęci koncertowaniem na całym świecie.

Nowa płyta Mastodon ukaże się 31 marca 2017 roku pod tytułem „Emperor Of Sand”, znane są już dwa utwory ją zapowiadające: „Sultan’s Curse” i „Show Youself”. Muzycy zapowiadają poważny album, poruszający tematy śmierci, przemijania i choroby nowotworowej. Perkusista Brann Dailor powiedział:

Czas to bardzo ważny temat tej płyty. Ile nam go zostało? Co z nim robimy? W mojej głowie odtwarzał się film o aktualnej sytuacji i zacząłem o tym pisać. Starałem się ciężko, by nie była to opowieść ezoteryczna, a osobista. (…) Jest to chorowaniu na raka, przechodzeniu przez chemioterapię i wszystkich rzeczach z tym związanych. Nie chciałem być dosłowny, ale wszystko tam jestem. Możecie czytać między wersami.

Mastodon: „Sultan’s Curse”

At The Drive-In pracuje nad pierwszym od 17 lat studyjnym albumem. Jego zapowiedzią jest utwór „Governed by Contagions”, opublikowany jeszcze w grudniu 2016 roku.

At The Drive-In: „Governed By Contagions”

Tytuł i data premiery płyty Queens Of The Stone Age nie są jeszcze znane.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także