Radio 357 ma nowy cel. Promuje go hasłem „Jeszcze więcej muzyki”

/ 19 kwietnia, 2021

„Jeszcze więcej muzyki” to hasło promujące nowy cel Radia 357, które ma pomóc w osiągnięciu kolejnego celu finansowego.


„Muzyka to tlen, którym oddychamy i na tym chcemy się teraz skupić. Jeżeli kochacie muzykę tak jak my – wpinajcie kable, wykręcamy gałki wzmacniacza i niech nas usłyszą” – napisał zespół radia na Patronite. „To będzie muzyka rozpisana na wiele instrumentów. I jeśli one zagrają razem – stworzymy coś, czego jeszcze nie było” – można przeczytać w opisie zbiórki. Wysokość nowego celu to 660 tysięcy zł.

Jedną z nowości będzie projekt Garaż 357. W radiowym studio organizowane będą mini-koncerty debiutantów i doświadczonych muzyków.

W Radiu 357 chcemy pokazać wartość i siłę muzyki, zwłaszcza tej tworzonej przez polskich Artystów. Wykorzystamy do tego szczególne dla nas miejsce – studio, z którego rozpoczęliśmy nadawanie. To będzie nasz „muzyczny garaż”, w którym jest trochę surowo, trochę „po swojemu”, ale obiecująco. My też na początku działaliśmy nieco „garażowo”. Będą to sesje wyjątkowe, z których utworzymy wyjątkowe archiwum. Dla Słuchaczy, dla Artystów i dla nas samych  – opowiada Piotr Stelmach, koordynujący pracę redakcji muzycznej.

Garaż 357 zagra także razem z Listą Piosenek 357. Na żywo będzie można usłyszeć niektóre utwory z notowań oraz prezentacje wybranych nowości do głosowania. Artyści z  największą liczbą głosów będą zapraszani na „garażowe” recitale. 

Zespół radia zapowiada także nowy podcast „LP357”, dostępny wyłącznie dla Patronów. Dołączy on do kilkudziesięciu podcastów regularnie publikowanych na nowej platformie „Twoje 357”. Patroni mogą tu znaleźć audycje emitowane na antenie oraz podcasty przygotowywane tylko dla nich.

Redakcja muzyczna ogłosiła także start głosowania na Polski Top Radia 357. To zestawienie najważniejszych piosenek polskich artystów. Notowanie zostanie przygotowane na podstawie głosów słuchaczy nadsyłane na kartkach pocztowych.

To Słuchacze wymyślili głosowanie retro, przysyłając na kartkach pocztowych głosy na Listę Piosenek Radia 357. Uznaliśmy, że to wyjątkowy pomysł i pierwsze notowanie Polskiego Topu warto ułożyć właśnie tak. Kartki już spływają. Dostajemy wiele pozytywnych sygnałów, że ma to swój klimat. Wszak nie wszystko na tym świecie, i w radiu również, musi mieć postać zer i jedynek. Te kartki zostawimy sobie na pamiątkę

– mówi Piotr Stelmach.

fot. Dariusz Kawka

KOMENTARZE

Przeczytaj także