Radiohead wróci do płyt „Kid A” i „Amnesiac”

/ 9 maja, 2019

W 2020 roku minie 20 lat od ukazania się albumu „Kid ARadiohead, jednego z najbardziej przełomowych wydawnictw w historii rocka. W 2001 roku natomiast ukazał się album „Amnesiac” z materiałem pochodzącym z tych samych sesji.

Thom Yorke w wywiadzie dla „Complex” przyznał, że grupa zamierza sięgnąć po materiał z czasów tych dwóch płyt:

Ostatnio przesłuchiwaliśmy nagrań z czasów „Kid A” i „Amnesiac”. W tamtym okresie nieco nam odbiło. Przeszliśmy przez szalony etap „OK Computer”, pod koniec którego stałem się otępiały. Potem przez półtora roku ciężko pracowaliśmy, nie mieliśmy pojęcia co robimy, a ja nie chciałem grać prób. Wyobraź sobie ten chaos.

Thom nie uściślił, co zamierzają zrobić z tym materiałem, ale można prawdopodobnie spodziewać się specjalnego wydania tych płyt, podobnie jak było kilka lat temu w przypadku „OK Computer”.

%%REKLAMA%%

W tym samym wywiadzie Yorke przyznał, że grupa powoli myśli o nowym materiale:

Spotkaliśmy się w styczniu i gadaliśmy. Natura naszego zespołu polega na tym, że co jakiś czas mamy spotkania. Rozmawialiśmy o pewnych rzeczach, ale nie będę podawał konkretnych terminów. Może to się stać za rok albo za dziesięć lat. Najważniejsze, że gdy się spotykamy, robimy to, bo tego chcemy.

Ostatni studyjny album Radiohead ukazał się w 2016 roku pod tytułem „A Moon Shaped Pool”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także