Radiohead „z pewnością” nagra nowy album

/ 10 czerwca, 2020

Ostatnio z obozu Radiohead była cisza. Poszczególni członkowie natomiast realizowali projekty solowe. Wśród nich znalazł się gitarzysta Ed O’Brien, który wydał solowy album „Earth”. Nie oznacza to jednak, że zespół zawiesił działalność.

W wywiadzie dla „Guitar World” Ed O’Brien powiedział:

Radiohead z pewnością nagra nowy album. Na ostatniej płycie znalazło się wiele starszych piosenek, co tłumaczy zróżnicowane brzmienie. Z pewnością jednak nagramy nowy album, ale kiedy to się stanie, nie mam pojęcia.

%%REKLAMA%%

Wydany w 2016 roku album „A Moon Shaped Pool” spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem prasy i fanów. Ostatnio wokalista zespołu, Thom Yorke, znacznie bardziej aktywny był na płaszczyźnie solowej. W 2018 roku wydał ścieżkę dźwiękową do filmu „Suspiria”, a w 2019 roku album „Anima”. W tym roku miał być gwiazdą Open’er Festival, jednak impreza została odwołana z powodu zagrożenia epidemiologicznego. Organizatorzy pracują nad utrzymaniem lineupu w przyszłorocznej edycji.


REKLAMA

W sprzedaży jest już majowo-czerwcowy numer „Teraz Rocka”. Piszemy w nim między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[ZAMÓW TERAZ]

rf | fot. Samuel Wiki

KOMENTARZE

Przeczytaj także