Radiowa Trójka startuje z talent show „Start NaGranie”

/ 3 października, 2018

Projekt Radiowej Trójki „Start NaGranie” skierowany jest do młodych solistów i zespołów, którzy chcą postawić pierwsze kroki na polskiej scenie muzycznej. Na specjalnej stronie internetowej każdy może przesłać swoje zgłoszenie. Jury w składzie Wojciech Mazolewski, Ania Rusowicz, Hirek Wrona i Ten Typ Mes wybierze najpierw 35 najlepszych wykonawców – ci będą musieli pojawi się w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej na przesłuchaniu.

Po przesłuchaniach wyłoniony zostanie jeden wykonawca, który będzie mógł wydać płytę w Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Pierwszy odcinek „Start NaGranie” pojawi się już w październiku. W kolejnych epizodach prezentowani będą wykonawcy z wytypowanej przez jury grupy artystów. W sumie zaplanowano 12 odcinków, z których ostatni będzie tym finałowym – z tróją najlepszych wykonawców.

Jeśli masz zespół muzyczny lub jesteś solistą, masz własny repertuar, chcesz wyjść z garażu i pokazać światu własną twórczość zgłoś się do nas. Twoją piosenkę usłyszy i oceni jury złożone z radiowych fachowców i wybitnych gwiazd sceny muzycznej. To oni wybiorą uczestników koncertów emitowanych na antenie Trójki i w internecie. Na zwycięzców czeka kontrakt płytowy w Agencji Muzycznej Polskiego Radia a na wszystkich zakwalifikowanych możliwość publicznego występu w „Trójce”, wspaniałe doświadczenie i twórcze rady jurorów. – Wierzymy, że wielkie talenty muzyczne rodzą i czają się w każdym zakątku Polski, w każdej grupie społecznej i chcemy je wydobyć. To nasz obowiązek – mówi Wiktor Świetlik, dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia

– możemy przeczytać na stronie „Start NaGranie”.

Istotą programu jest prezentowanie własnego repertuaru, co odróżnia projekt Trójki od innych programów talent show.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także